Haber

Bose’nin en son spor kulaklıkları dış dünyayı engellemeyecek

Bose’nin en son spor kulaklıkları dış dünyayı engellemeyecek

Bose’nin en yeni hakiki kablosuz kulaklıkları olan Sport Open Kulaklıklar, siz dinlerken çevrenizden farkında olan olmanızı temin etmek için tasarlanmıştır. Öteki kulaklıkların çoğu kulak kanalının içine oturarak en azından bir takım etraf gürültüsünü engellerken, Sport Open Kulaklıklar bunun yerine haricen oturur. Bose, kulaklıkları bir Federal İletişim Komisyonu dosyalama aracılığıyla sızdırıldıktan bir ay sonradan resmi olarak duyurdu.

Kulaklık üreticilerinin (Bose dahil) gürültü müdahale etme teknolojisiyle bütün tersini yapmaya çalışırken bu kadar fazla para harcadıkları düşünüldüğünde, ortam gürültüsüne müsade veren bir tasarım kulağa anlamsız gelebilir. Fakat, trafikte bisiklet sürerken veya hava karardıktan daha sonra koşarken olduğu gibi çevrenizden haberdar olmanın mükemmel bir şey olduğu öyle fazla örnek vardır.

Kulaklıklar, birlikte verilen bir sıkıntı tabanı yoluyla çok miktar olur. Image: Bose

Ayrı kulaklık üreticileri, aynı bir tesir almak için dağıtılmış yaklaşımlar kullandı. Mesela, Aftershokz göre üretilenler gibi kemik iletimli kulaklıklar, kullanıcının kafasının yanlarına içten titreşir ve kulağında kulaklık olmadan müziği duymalarını sağlar. AirPods Pro gibi kulaklıkların, mikrofonlarını etraf gürültüsünü duymak ve müzikle karıştırmak için kullandıkları bir tür “ortam” veya “saydamlık” modu içermesi de yaygın ülkü geliyor.

Bose’nin yaklaşımı bir biraz farklı. Spor Açık Kulaklıklar, çoğu kulaklık gibi kulağın içine oturmak yerine “kulağın dış kenarını kibarca kavrar” ve kulak kanalının üzerine oturur. Bose, bunun “kulak ucu olmadan, neredeyse hiç cilt teması olmadan ve kemik iletiminin niçin olduğu sıkışma ve titreşimler olmadan” çalışmasına müsade verdiğini bahis ediyor. Kulakiçi kulaklıkların ne çaldığını yüksek ses seviyelerinde bile yalnızca kullanıcının duyması gerektiğini ekliyor.

Teknik özellikler açısından Bose, kulaklıkların bir şarjla sekiz saatlik pil ömrü sağlayacağına ve tozlanacağına söz veriyor. ve IPX4’ün suya dayanıklılık derecesi ve Bluetooth 5.1’i destekler. Her kulaklıktaki bir düğme ile teftiş edilebilirler (biri eşleştirilmiş bir telefonun ses yardımcısını etkinleştirmek için ve diğeri çalmayı gözden geçirmek için) ve arama yerine getirmek için içlerinde yerleşik mikrofonlar bulunur. Bir taşıma çantası ve sorumluluk tabanı ile birlikte gelirler ve Bose Music Uygulaması ile yoklama edilebilirler.

Bose, şimdilik sadece ABD’de 199,95 ABD dolarına siyah ve perakende satışa sunulan Sport Open Kulaklıkları piyasaya sürüyor. Ön siparişler bugün açılıyor ve kulaklıklar Ocak ortasından itibaren satışa sunulacak.

Comments
To Top