Haber

BOE, Apple’ın iPhone 12 Serisi İçin OLED Ekran Üretecek

BOE, Apple'ın iPhone 12 Serisi İçin OLED Ekran Üretecek

Bu yılın başlarında Apple’ın iPhone 12 akıllı telefon serisi çıkış yapmadan önce ortaya bir bahis atılmıştı. O iddiaya göre BOE, iPhone 12 serisi için OLED ekran üretecek üçüncü şirket olacaktı. Yaşanan bir takım olumsuzluklar sebebiyle BOE, iPhone 12 serisinin ilk partisi için ekran üretmeyecekti.

Bu da iPhone 12 serisinin ilk partisi için yalnızca LG ve Samsung’un OLED ekran üreteceği anlamına geliyordu. Bugün Çinli bir kaynak tarafından yayınlanan habere kadar BOE, Apple’ın OLED ekranlarını üretmek için gerekli sertifikayı kazandı ve aralık ayından itibaren iPhone 12 için OLED ekranların üretimine başlayacak.

BOE, Apple’ın üçüncü iPhone 12 ekranı üreticisi olacak:

boe apple

Habere kadar Samsung, 2021 yılında 130 milyon OLED ünitesi üretecekken LG 40 milyon, Apple’ın yeni üçüncü ekran üreticisi BOE ise 10 milyon ünite üretecek. Eğer önümüzdeki yıl iPhone 12’nin satışları yolunda giderse BOE, 10 milyon imal miktarını 20 milyona çıkarabilir.

BOE, günümüzde Çinli akıllı telefon üreticileri Huawei, Xiaomi, Vivo ve Oppo için OLED üretimine devam ediyor. Bunun yanı sıra şirket, bugüne kadar Apple’ın bir takım MacBook’ları ve iPad’leri için A-Si LCD ekranlar da üretiyordu. BOE, ekran üretiminde önemli bir noktada yer alıyor.

RUNTO göre yayınlanan verilere göre 2020 yılının birincil yarısında dünyanın en büyük panel üreticileri toplamda 92 milyon esnek OLED paneli üretti. Geçtiğimiz yıla tarafından %36 daha pozitif olan bu üretimin %16,2’si BOE kadar yapılmıştı. Samsung ise %71’lik payla üretimde liderdi.

Comments
To Top