Haber

BMW’den Fütüristik Tasarımlı Yeni Elektrikli Scooter: Motorrad Definition CE 04

BMW'den Fütüristik Tasarımlı Yeni Elektrikli Scooter: Motorrad Definition CE 04

Alman otomotiv devi BMW, son dönemde elektrikli scooter sektörüne belirgin bir şekilde tartı vermeye başladı. Şirket, halihazırda ayrı elektrikli scooter modelleri satışa sunuyor olsa da bir yanlamasına da yakın gelecekte bundan fazla daha fazlasını görebileceğimize sinyâl eden BMW Motorrad Definition CE 04 konseptini gün yüzüne çıkardı.

Öteki elektrikli scooter tasarımlarıyla karşılaştırdığımızda daha çağdaş ve fütüristik bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Motorrad Definition CE 04 konsepti, buna karşın temelde orijinal BMW C Evolution elektrikli scooter tasarımını referans alıyor. 

BMW, Motorrad Definition CE 04 konsepti ile BMW C Evolution’a modern bir tasarım kazandırıyor

BMW elektrikli scooter

BMW Motorrad Definition CE 04, dürüst yanmalı scooterların aksine daha kompakt bir elektrikli motora sahip olduğundan gövdesinde büyük boşluklar bulunuyor. BMW bu boşlukları kask veya diğer donanımların saklanabileceği, yana açılan bir valiz haline getirmiş durudam.

BMW, Motorrad Definition CE 04

BMW, Motorrad Definition CE 04 konseptinin nasıl bir bataryaya sahip olacağını açıklamadı oysa orijinal BMW C Evolution’ın BMW i3’e ait bir batarya modülü kullandığını düşünürsek Motorrad Definition CE 04’ün de yeni nesil elektrikli bir BMW otomobil modelinde kullanılan bir pil modülünden zor alacağını varsayım edebiliriz.

BMW Motorrad Definition

 BMW Motorrad Definition CE 04, bir scooter olmasına rağmen 10,25 inçlik bir dijital gösterge ve bilgi-gösteri ekranına sahip olacak. Aygıt, söz konusu ekranında dahili bir navigasyon uygulamasına sahip olacağından rakiplerinin 1-0 önüne olacağını söyleyebiliriz. 

Motorrad Definition CE 04

Şu lahza için BMW’nin Motorrad Definition CE 04’ü ne süre, nerede üreteceği ile ilgili herhangi bir tanımlama bulunmuyor ama gelen bilgilere tarafından şirket, laf konusu konsepti hakiki bir ürün haline getirme konusunda oldukça kararlı. 

Comments
To Top