Haber

BMW, ‘Uygun Fiyatlı’ 2021 BMW 228i Gran Coupe Modelini Piyasaya Sürecek

BMW, 'Uygun Fiyatlı' 2021 BMW 228i Gran Coupe Modelini Piyasaya Sürecek

Performans, spor ve lüks dendiğinde akla birincil gelen otomobillerin sahibi olan Alman otomotiv devi BMW, geçtiğimiz yıl 2020 2 Serisi Gran Coupe modellerini piyasaya sürmüştü. Yerinde fiyatlı olan bu modelleriyle yepyeni bir segmente açılan BMW, daha aşağı pazarını genişletmek istediğini belirlenmiş etmişti ve bunun için çalışmalarını sürdürüyordu.

Alman araba üreticisi, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü 2 Serisi Gran Coupe modelleri arasına yeni bir ‘yerinde fiyatlı’ model eklemeyi planlıyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen 228i Gran Coupe modelinin tersine 2021 BMW 228i sDrive Gran Coupe modeli, yalnızca iki tekerden çekişli olacak. Önden çekişli BMW 228i Gran Coupe modeli, diğer modellere göre fazlasıyla yerinde fiyat etiketiyle göze çarpıyor.

2021 BMW 228i Gran Coupe tasarım anlamında öyle de bambaşka olmayacak:

2021 BMW 228i Gran Coupe

Yeni BMW 228i sDrive Gran Coupe modelinin tasarım anlamında öyle de bir değişikliğe uğramayacağı belirtiliyor. 228 beygir zor üreten 4 silindirli 2,0 litrelik motora sahip olacağı kayıtlı BMW 228i sDrive Gran Coupe, BMW’den beklendiği şekilde 350 Nm torka sahip olacak. BMW, aracı piyasaya sürerken sadece tek bir şanzıman seçeneği sunacak. Bu şanzıman seçeneği de 8 ileri otomatik biçiminde olacak.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen 2 Serisi Gran Coupe modelleri dört çekerdi. 2021 BMW 228i sDrive Gran Coupe ise önden çekişli bir vasıta olacak. Bu çekiş farkını ortaya çıkaran parçalardaki şansın dönmesi sebebiyle aracın maliyeti de azalıyor. Bu da varsayım edilebileceği gibi aracın fiyatının da daha yerinde olmasına neden olacak. Natürel maalesef benzer şeyi ülkemiz için söylemek böylece de muhtemel değil. 

Aracın fiyatının 36,695$ olacağı söyleniyor. Bu da vergiler hariç düz hesap yapıldığında yaklaşık 278 bin TL’ye denk geliyor. Vergileri ve diğer eklemeleri hesaba kattığımızda ise aracın fiyatının ülkemizde nasıl olacağını tahmin etmek böylece de muhtemel değil.

Comments
To Top