Haber

BMW, Twitter’daki Alaycı Açıklamaları Nedeniyle Özür Diledi

BMW, Twitter'daki Alaycı Açıklamaları Nedeniyle Özür Diledi

Otomobil tutkunlarının rüyalarını süsleyen Almanya merkezli otomotiv devi BMW, şu sıralar acayip bir tartışmanın içerisinde. Şirket bir süredir, araçlarının tasarımlarında değişikliğe gidiyor. Bu zaten cümbür cemaat tarafından tanıdık bir şey. Şirket bu durumu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da daha pozitif tüketiciye duyurmaya çalışıyor. Ancak BMW hayranlarının bu değişimden memnun olmamaları, ortalığı karıştırdı. BMW’nin verdiği cevap, şirketin daha pozitif tepki almasına yol açtı. Hal böyle olunca da geri adım atmak zorunda kalan şirket, konuyla ilgili yorumlama yaparak özür diledi.

Her şey, BMW’nin 15 Kasım’da attığı bir tweetle başladı. Şirket bu tweetinde, “OK. Boomer” ifadesinden sonra “Değişmemek için bahanen ne?” diye sordu. Bu paylaşım, BMW hayranlarını daha da çok kızdırdı. O Kadar fakat tweet altına gelen 812 adet negatif açıklama, şirketi daha da çıkmaza soktu. İşte bu olumsuz yorumlar, BMW’yi özür istemek zorunda bıraktı. 

“OK. Boomer” ibaresi 2019’dan beri viral ışık halkası gelen alaycı bir yaklaşma

BMW

OK. Boomer, bir süredir hayatımızda olan bir internet tabiri. Özellikle gençlerin kullandığı bu söz, birçok vakit alay amaçlı kullanılıyor. Hal böyle olunca da BMW’nin bu tabiri kullanması, tüketicilerle alay ediliyor izlenimi oluşturdu. Durumu kısa vakit içerisinde fark eden şirket, yanlış anlaşılmaları gidermiş oldu.

“Amacımız yürek incitmek değildi”

BMW, 812 adet negatif yorum bölge paylaşımında, yaşları ne olursa olsun herkesi dinlediklerini, amaçlarının kimseyi incitmek olmadığını ifade etti. BMW’nin bu özrü böylece çok alıcı tarafından da kabul görerek, olayın daha da büyümesinin önüne geçilmiş oldu.

Comments
To Top