Haber

BMW iX, Elektrikli Pikap Olarak Yeniden Tasarlandı

BMW iX, Elektrikli Pikap Olarak Yeniden Tasarlandı

Almanya merkezli otomobil üreticisi BMW’nin yeni pikapı BMW iX, ön tarafında yer alan büyük ızgarasıyla dikkatleri çekmeyi başaran bir tasarıma sahip. Natürel pikap türü bir araçta büyük ızgaranın olması oldukça bayağı, niçin uyarı çeksin diye düşünmüş olabilirsiniz.

BMW iX pikabının büyük ızgarasıyla dikkat çekmesinin sebebi, bu aracın fiilen elektrikli olması. Carbuzz’da yer alan habere tarafından elektrikli araçlar genel olarak ızgaralara gereksinim duymuyorlar. BMW, yeni elektrikli aracını başta tanıttığında kullanıcılar aralarında dağıtılmış fikir ayrılıkları yaşanmıştı. Hatta BMW, bir hayrandan gelen tepkiye alaycı bir dille yanıt vermiş daha sonra kullandığı üslup nedeniyle özür dilemişti.

BMW’nin yeni elektrikli pikabının konsept tasarımı

bmw ix elektrikli pikap konsept tasarım

BMW’nin yeni elektrikli pikabının konsept tasarımı, şirketin bu ay başında gösterdiği tasarımla oldukça büyük benzerlikler gösteriyor. Aynı eğimli tavan hattına, ince ön farlara, büyük ızgaraya sahip. Aradaki ayrım ise arkadaki tarafta bulunan kargo bölmesinde ortaya çıkıyor. Bir her birine kapalı kargo bölmesine, bir tanesine açık kargo bölmesine sahip.

Hazırlanan bu konsept tasarımın oldukça şık durduğunu bildirmek gerekiyor. Ancak BMW’nin Ford, General Motors, Tesla, Rivian, Bollinger ve Lordstown Motors gibi rakipleri her ne değin elektrikli pikaplar konusunda varlık gösterse de BMW’nin böyle bir hücum yapması pek de muhtemel durmuyor.

Doğrusu benzer bir konsept tasarım BMW X7 için de yapılmıştı. 2019 model BMW X7, en azından konsept olarak da olsa pikap görünümüne kavuşmuştu. Peki, BMW iX’in konsept pikap tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments
To Top