Haber

BMW 4 Gran Coupe’den Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

BMW 4 Gran Coupe'den Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Yeni BMW 4 serisi Coupe ve Convertible, M4 performans versiyonları ile birlikte tanıtılmıştı. Alman firma acilen de yeni tür 4 serisi Gran Coupe’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdiye dek aracın kamuflajlı halini görebilmiştik.

Yeni otomobil, İsveç’te Audi A5 Sportback ile birlikte kış testlerinde yer alıyor. Testlerden gelen görüntülere bakarsak, arabulucu tanıtılmadan önce son kere prototip olarak görüyor olma ihtimalimiz oldukça yüksek.

Elektrikli modelle aynı ceset

bmw gran coupe 4

Yeni prototipte başlangıçta göze çarpan şeylerden biri, daha spor bir model olan M440i olması oldu. BMW kamuflaja rağmen aracın daha kocaman frenlerini, rüzgarlığını ve egzos çıkışını meraklı gözlerden uzakta tutmayı başaramadı.

Yeni 4 serisi Gran Coupe, elektrikli i4 ile benzer gövdeye sahip olacak. Her iki araba de BMW’nin benzinli, dizel, plug-in hibrit ve elektrikli araçları için kullanılabilen CLAR modüler mimari tasarımı üstüne yapı edildi. 

Yakından baktığımızda da aracın, elektrikli model ile benzer kapı koluna sahip olduğunu görüyoruz. Serideki diğer modeller de çoktan ortaya çıktığı için aracın genel tasarımı hakkında öyle ya da böyle hafıza sahibi olmamız olası oluyor. BMW’nin iri ızgara tercihi, kendisi de büyük olan bu otomobilde böylece da göze çarpmıyor.

Motor seçenekleri değişmiyor

bmw m440i

Kaputun aşağıda yeni 4 Serisi Gran Coupe’nin diğer 4 serisi araçlarla benzer motor seçeneklerine sahip olacağı belirtiliyor. Bu seçenekler aralarında 2 litrelik turboşarjlu dört-silindirli  255 beygirlik motor ve 3.0 litrelik seri 6 pistonlu 382 beygirlik motor seçeneği yer alıyor.

Her iki motor seçeneği de sekiz vitesli şanzımana sahipken yalnızca M440i, dört tekerden çekiş özelliği sunuyor. Aracın içine dair bir görünüm olmasa da standartta 8,8 inçlik bir bilgi gösteri ekranına sahip olacağı biliniyor. BMW aracın ne vakit çıkacağını söylememiş olsa da 2021’in başlarında kendisin yollarda görmemiz bekleniyor.

Comments
To Top