Haber

Blizzard’dan Büyük Jest: Overwatch, 4 Ocak’a Kadar Ücretsiz Oynanabilir Oldu

Blizzard'dan Büyük Jest: Overwatch, 4 Ocak'a Kadar Ücretsiz Oynanabilir Oldu

2020 yılının sonuna yaklaşmamızla birlikte oyuncuların yüzünü güldürecek kampanyalar düzenlenmeye başladı. Epic Games, günlerdir bir oyunu ücretsiz olarak dağıtırken, Steam ise akşam saatleri itibarıyla kış indirimlerini resmen başlattı. Şu Anda de PC oyuncuları için yeni bir kampanya, video oyun sektörünün kayda değer isimlerinden Blizzard göre başlatıldı. Şirket, sevilen oyunu Overwatch’u birkaç günlüğüne de olsa iyice bedava ülkü getirdi.

Blizzard’ın kampanyası, öteki bedava oyun kampanyalarından biraz farklı. Mesela Epic Games’ten bedava olarak aldığınız bir oyun, ebediyen kütüphanenize ekleniyor. Oysa Blizzard, bedava olarak dağıtmaya başladığı oyunun 4 Ocak tarihine dek bedava oynanabileceğini söylüyor. Yani oyuna 5 Ocak’ta girmek isterseniz, ödeme yapmanız gerekecek.

Overwatch nasıl bir oyun?

Overwatch

İlk kere 2016 yılında piyasaya sürülen Overwatch, fazla oyunculu bir nişancı oyunu. Birinci kişi perspektifine sahip olan oyun, en çok da grafiksel yapısıyla beğeniliyor. Çok sayıda karakter seçimi yapılabilen oyunun haritalar konusundaki cömertliği de takdire şayan. İşte milyonlarca oyunsever kadar beğenilerek oynanan Overwatch şimdi, 4 Ocak’a dek bedava bir şekilde deneyimlenebiliyor.

4 Ocak’a dek ücretsiz olarak erişilebilen Overwatch’u neşe saçan bir şekilde oynayabilmek için, en azından orta halli bir bilgisayara ihtiyacınız var. Blizzard’ın açıklamalarına kadar Intel Core i5 işlemci, 6 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 660 ekran kartı ve 30 GB’lik kullanılabilir alan, Overwatch’u yüksek ayarlarda oynamanızı sağlayacak. Peki bu oyuna ücretsiz olarak nasıl ulaşacaksınız?

Overwatch’a bedava olarak sahip almak için yapmanız gerekenler

Overwatch

Blizzard, yayınladığı oyunları kendi mağazasında satan bir şirket. Haliyle Overwatch’a ulaşmak için de “Blizzard Shop“a ulaşmanız gerekiyor. Bu bağlamda, kampanya sayfasına ulaşmak için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlgili bağlantıya ulaştıktan sonra yapmanız gereken tek şeyse, “Play for Free” yazan butona tıklamak ve Overwatch yükleyicisini bilgisayarınıza indirmek. Çalıştıracağınız program, oyuna 4 Ocak tarihine kadar en ince ayrıntısına kadar ücretsiz şekilde ulaşmanızı sağlayacak.

Comments
To Top