Haber

Bitcoin’in Artışıyla Birlikte Ethereum ve Ripple Gibi Altcoin’ler de Yükselişe Geçti

Bitcoin'in Artışıyla Birlikte Ethereum ve Ripple Gibi Altcoin'ler de Yükselişe Geçti

Bu yıl başından itibaren %100’ün üstünde layık kazanan Bitcoin oldukça bilindik olsa da yatırım yapılabilecek ya da alınıp satılabilecek tek kripto para birimi değil. Ethereum, Ripple gibi çoğu “altcoin” yani alternatif kripto para birimi bulunuyor.

Dahası bu alternatif kripto para birimleri de değerinde kazanarak Bitcoin’i takip ediyor. Popüler altcoin’lerden Ethereum, bugün, Haziran 2018’den bu yanlamasına ulaşamadığı 600 dolar seviyesini geçerken Ripple da %29 yükselip 55 cent’e ulaşarak son iki yılın en yüksek seviyesini gördü.

Alternatif kripto paralar da yükseliyor

ethereum, ethereum logo

Bu iki alternatif kripto paradan Ethereum, sene başından bu yana %350 değer kazanırken Ripple da %180 değer kazanmayı başardı. Kripto para yatırımcıları, altcoin’lerin de son dönemlerde Bitcoin’in yakaladığı ivmeyi takip ettiğini söylüyor. Bitcoin, geçtiğimiz hafta son 3 yılın en yüksek değerine ulaşmayı başarmıştı.

Londra merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain CEO’su Pater Wall, alternatif kripto paraların yükselişiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Genel Olarak gördüğünüz şey şudur; Bitcoin yükselir, muhakkak bir süre sonradan (birkaç hafta ya da birkaç ay) altcoin’ler de yükselir. Bitcoin liderlik eder, altcoin’ler takip eder.”

Hem bir diğer alternatif kripto para olan Chainlink, %6 yükselerek 15 dolar seviyesine ulaştı. Chainlink, yılbaşından bu yanlamasına %740’tan artı değerinde kazandı. CNBC’de bulunan habere kadar Chainlink, DeFi yani merkezileştirilmemiş finans ile ilişkilendiriliyor. Merkezileştirilmemiş finansın hedefi ise krediler gibi geleneksel mali ürünleri bankalar gibi aracıları ortadan kaldırarak yeniden oluşturmak olarak biliniyor.

Comments
To Top