Haber

Bitcoin’den Tarihi Zirve: 1 Bitcoin 24 Bin 161 Dolar Oldu

Bitcoin'den Tarihi Zirve: 1 Bitcoin 24 Bin 161 Dolar Oldu

Dün akşam saatlerinde ortaya atılan iddialar sebebiyle 1.000 dolardan fazla layık kaybeden Bitcoin, ortalığın durulmasının gerisinde yeni bir değerlenme rekoru kırdı. 24 bin 161 dolar seviyesine ulaşan kripto para birimi, toplam hacimsel bazdaysa 448 milyar 840 milyon dolar seviyesine ulaştı. 1.000 dolarlık düşüş yatırımcıyı sıkıntılı etmiş olsa da Bitcoin cephesinde yüzler gülüyor gibi görünüyor.

Bitcoin, 2020 yılında eşi benzeri görünmeyen bir ralli yapıyor. Mart ayında 3.850 dolar seviyelerinde olan yatırım aracı, şu günlerde ise 20 bin doların üzerinde değere sahip. Bu da Bitcoin’in, birkaç ay içerisinde yüzde 626 civarında değerlendiği anlamına geliyor. Elbette bu yükseliş bir yerde duracak olsa da yatırımcılar, ettikleri kardan fazlasıyla memnun gibi görünüyorlar.

Yalnızca son bir haftalık kazanç oranı, yüzde 25.17

Bitcoin

10 yıldır hayatımızın içinde olan Bitcoin, yıllar öncesine değin pek de bilinen bir şey değildi. Fakat özellikle de 2017 yılında yaşanan boğa dönemi, Bitcoin’e olan ilgiyi ciddi oranda artırdı. O sene da 20 bin dolar seviyelerini gören kripto para birimlerinin şahı, 2020 yılının başına değin da yatırımcısına nefes aldırmadı. az önce de bahsettiğimiz gibi Bitcoin, mart ayında 3.850 dolar seviyelerinde operasyon görüyordu. Yatırım arabulucu, özellikle son birkaç aydır rekor üzerine rekor kırıyor.

Bitcoin, her ne kadar sürekli değerleniyor olsa da öteki kripto para birimlerinde şart pek de böyle yok. Zira hacimsel oranda en büyük 100 kripto para biriminden 55’i, son 24 saat içerisinde layık kaybetti. Bundan Başka bunların 6 parça başına de en yüksek hacme sahip 10 kripto para birimi arasında yer alıyordu. Yatırımcılar acilen, altcoin olarak isimlendirilen Bitcoin’in türevi olarak oluşturulan kripto para birimlerinin ne süre değerleneceğini merak ediyorlar.

Comments
To Top