Haber

Bitcoin yine uçuşa geçti

Bitcoin yine uçuşa geçti

Kripto para birimleri, her geçen gün daha fazla kabul görüyor. Bir dönem gelip geçici olduğu bahis edilen Bitcoin ve sözde para birimleri, bugün iyiden iyiye hayatımıza girmiş durumda. Yıllardır değişmez ise, kripto paraların çabuk değerinde kazanıp çabuk bedel kaybetmeleri.

Hatırlayanlar bilir; birkaç sene önce Bitcoin, 20.000 doların üzerinde bir değere ulaşmıştı. Ama bu durum çok uzun sürmedi ve Bitcoin, hızla 4.000 dolar seviyesine geriledi. Bu seviyede geçen yaklaşık 1 yılın arkasında, Bitcoin’in değeri, geçtiğimiz yılın Haziran ayında bitmiş 10.000 dolar seviyesine yükseldi.

Bu seviyede aralıksız 1.5 yılın ardındansa Bitcoin, ABD seçimlerinin de etkisiyle, tekrar 15.000 dolar sınırını aşmayı başardı. Uzmanlar, bu değerin önümüzdeki kısa dönemde 20.000 doları bulabileceğini düşünüyor. Ama ABD seçimlerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerlerine nasıl yansıyacağını tamamiyle kestirmek o kadar olası görünmüyor.

Son olarak, Koronavirüs salgınının gidişatının da kripto para birimleri üstünde belirleyici bir etkisi olduğu görülebiliyor. Salgının başladığı Mart ayında görülen düşüş trendinin, para piyasalarının canlanması ile birlikte her yerde yükselişe geçtiğini defalarca birlikte görüyoruz.

Comments
To Top