Haber

Bitcoin, Son Üç Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı

Bitcoin, Son Üç Yılın En Yüksek Değerine Ulaştı

Bu hafta içerisinde sizlere aktardığımız bir haberimizde popüler kripto para birimi Bitcoin’in 3 yılın peşinde 17 bin dolara ulaştığından bahsetmiştik. Değerini artırmaya aralıksız Bitcoin, bir eşiği daha geride bıraktı.

Popüler kripto para birimi, 18.766,79 dolara ulaşarak Aralık 2017’den bu yana en yüksek değerine ulaşmış oldu. Bu hafta %17 bedel kazanan Bitcoin, Haziran 2019’dan bu yandan en yüksek haftalık değer kazanımına ulaştı. Bu yıl başından bu yanlamasına ise %160’tan pozitif bedel kazandı.

Bitcoin, bedel kazanmaya devam ediyor

bitcoin, kripto para

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, kripto paranın bedel kazanımıyla ilgili olarak “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna aleyhinde Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü bir noktaya gelmiştir” ifadelerini kullandı. Paranın Değerini Düşürme; ulusal para birimine, hükûmet politikaları gereği döviz karşı bedel kaybettirilmesidir.

Mashinsky, Bitcoin’in 2017’deki rallisinin de bireysel yatırımcılarla gerçekleştiğini dile getirdi. Ayrıca LINE Corp. ve PayPal gibi büyük oyuncuların bu dönemlerde dâhil olması nedeniyle 2017’de oluşan balona kadar daha pozitif stabilizasyon beklenebileceğini ve bunun bundan böyle bir “altına hücum” olmadığını söyledi.

ethereum, kripto para birimi

Keza Bitcoin ile benzer hareket eden Ethereum ve Ripple gibi kripto paralar da sırasıyla değerlerinde %7,2 ve %3’lük çoğalma gördü. Natürel dolar karşı bedel şampiyon Bitcoin, TL aleyhinde da değerini artırmaya devam ediyor.

Takriben 1 ay önce TL cinsinden 100 bin TL’yi geçerek rekor kıran kripto para birimi, tekrar en yüksek değerini gördü. 1 Bitcoin’in şu an 142 bin 501,93 TL‘ye ulaşarak rekor kırdı.

Comments
To Top