Haber

Bitcoin, Düşüşünün Ardından Tekrar 18 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin, Düşüşünün Ardından Tekrar 18 Bin Doların Üstüne Çıktı

Öyle çok kişinin kripto para denince aklına sadece tek bir kripto para geliyor, o da Bitcoin. İşlem hacmi en büyük kripto para olan Bitcoin’in satış fiyatı iki yıl önce 19,484 dolar ile zirveyi görmüş ve daha sonra da çabucak düşmüştü.

Son 24 saatte Bitcoin fiyatında yaşanan %6,20’lik artışla birlikte bir BTC fiyatı 18,120.99 dolara çıktı. Bu Vesile Ile Bitcoin’in piyasa hacmi 336 milyar doları geride bıraktı. çoğunlukla kripto paraların değer kazandığı göze çarptı.

Kripto paralar yükselişte

bitcoin

Son 24 saatlik süreçte kripto para borsaları çoğunlukla yukarı yönü olan hareket etti. En yüksek hacme sahip birincil 100 kripto para biriminden sadece 10’unun değeri düştü. İlk 10’daki kripto paralardan ise yalnızca 1’i yatırımcılarını üzdü.

Kripto para piyasalarının toplam hacmi, hafta başında ulaştığı 565 milyar dolar ile son üç yılın zirvesini görmüştü. Piyasanın kendini düzeltmesi sürecinde 511 milyar dolara kadar daralan piyasa hacmi de 540 milyar dolar seviyesine geri döndü. 

Büyüyen satışlarla birlikte kripto para piyasalarının 24 saatlik operasyon hacmi 264 milyar doların azıcık üzerine çıkmıştı. Hafta sonunda ise bu rakam 164 milyar dolara kadar düştü. 7,801 bambaşka kripto para biriminin operasyon gördüğü 35,544 bambaşka piyasanın %62,1’lik kısmını da Bitcoin oluşturdu.

Kripto Paralar daha yükselir mi?

bitcoin

Son dönemlerde kripto paralar ile merkez bankaları arasındaki buzlar da eriyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, göreve kazanç gelmez bu alandaki araştırmalar hakkında açıklamalarda bulunmuş ve “dijital paranın büyüyen kullanımının, ülkelerin ve kurumların da önceliği haline geldiğini” belirtmişti.

Ülkemizde de Merkez Bankası kadar bir blokzincir para birimi için incelemeler yapılıyor. Son dönemde de futbol takımlarının taraftar paraları peşpeşe piyasaya çıkmaya başladı. Bitcoin’in tarihi zirveleri her yerde geçip geçmeyeceği ise ağız dalaşı konusu olmaya devam ediyor.

Comments
To Top