Haber

Bir YouTuber’a Gönderilen PlayStation 5, Daha İlk Testlerde Bozuldu

Bir YouTuber'a Gönderilen PlayStation 5, Daha İlk Testlerde Bozuldu

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5, bugün itibarıyla ABD başta elde etmek üzere birkaç ülkede satışa sunulacak. Oysa Sony, PlayStation 5’in tanıtım birimlerini YouTuber’lara ve oyun yayıncılarına şimdiden göndermiş durumda.

Oyun incelemelerini paylaşıtığı ACG adlı YouTube kanalında 709 bin abonesi bulunan YouTuber Jeremy Penter, kendisine gönderilen PlayStation 5 tanıtım biriminin daha birincil testlar sırasında bozulduğunu açıkladı.

YouTuber Jeremy Penter’ın PlayStation 5’i, daha birincil testlerde bozuldu

PlayStation 5

Penter’ın açıklamalarına kadar PS5, testler esnasında oyunları harici sürücüde depolama ve çalıştırma esnasında veri tabanını baştan oluşturmaya çalışırken sorun yaşadı. Ardındaki önyükleme ve ağ sorunları da yaşamaya başlayan PS5, nihayetinde tamamen kullanılamaz ayla geldi.

Tahmin edebileceğiniz gibi Penter, yaşadığı problemin arkasında dosdoğru Sony’nin destek ekibiyle iletişime geçti fakat tanıtım birimi tamir edilemez ayla gelmiş olacak ancak Sony, Penter’a yeni bir PlayStation 5 gönderdi.

Tanıtım birimleri, oyun konsollarının genel olarak birincil parti ürünleri olduklarından dağıtılmış sorunlar ortaya çıkması son derece olağan. Hatta geçtiğimiz dönemde bir diğer yayıncı da test ettiği Xbox Series X’in çalışmasına rağmen ekrana bakış yansıtmayı durdurduğunu açıklamıştı. PlayStation 5’in bazı birimlerinin fiilen de sorunlu olup olmadığını konsol satışa sunulduğunda daha açık bir şekilde görebileceğiz.

YouTuber’ın PlayStation 5’nin bozulduğunu açıkladığı video

Comments
To Top