Haber

Bir YouTuber, M1 İşlemcili MacBook’u Tesla Anahtarı Olarak Kullanmayı Başardı (Video)

Bir YouTuber, M1 İşlemcili MacBook'u Tesla Anahtarı Olarak Kullanmayı Başardı (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın piyasaya sürdüğü M1 işlemcili yeni MacBook‘lar, en fazla da performans ve pil ömürleriyle konuşuldu. Ancak bu MacBook’ların sinyâl bir özelliği daha var. Bu özellik, MacBook’ların iPhone ve iPad’deki uygulamaları da aracısız çalıştırabiliyor oluşu. Snazzy Labs isimli bir YouTube kanalının içerik üreticisi olan Quinn Nelson, yeni MacBook’ların bu özelliğinden faydalanarak ilginç bir deney yaptı.

Nelson, Apple göre yapılan açıklamaların içten olduğunu varsayarak, sahip olduğu MacBook’u bir Tesla anahtarı olarak kullanabileceğini düşündü. Gerçekten bu hafıza mantıken de doğruydu. Çünkü Tesla’nın mobil uygulaması, zeki telefonların anahtar gibi kullanılabilmesini sağlıyordu. İşte bu durumu sınamak isteyen YouTuber, yaptığı çalışmalar sonucunda amacına ulaştı. Nelson, dünyanın en büyük Tesla anahtarını hiçbir sorun yaşamadan kullanmayı başardı.

M1 işlemcili MacBook’u Tesla anahtarı olarak kullanan o YouTuber

MacBook

Nelson’ın düşüncesi, teoride kolay olsa da pratik olarak zordu. Çünkü Tesla’nın mobil uygulaması, şu lahza için MacBook’ların kullanım mağazasında bulunmuyor. Hal böyle olunca da YouTuber, Tesla’nın mobil uygulamasını dizüstü bilgisayarına, manuel olarak atfetmek zorunda kaldı. Bu böylece kolay bir şey olmasa da YouTuber, uygulamayı dizüstü bilgisayarına yüklemeyi başardı.

bu vesileyle, YouTuberın MacBook’uyla yaptığı şey, yalnızca aracının kilidini açmaktan ibaret değildi. Tesla’nın mobil uygulamasında sunduğu her şeyi yapmayı başaran Nelson, MacBook’uyla aracını çalıştırabildi. Bu güzel olay, M1 işlemcinin diğer bir avantajını da gözler önüne sererken, otomobil anahtarlarının çok yakında tarih olabileceğinin de açık bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

İşte MacBook’un Tesla anahtarı olarak kullanıldığı o anlar

Comments
To Top