Haber

Bir YouTube Kanalı, Dünyanın İlk İçten Yanmalı Motora Sahip Tesla’sını Geliştiriyor

Bir YouTube Kanalı, Dünyanın İlk İçten Yanmalı Motora Sahip Tesla’sını Geliştiriyor

İçten yanmalı motorlu araçların elektrikli ayla döndürülmesine alışkınız. Ama tam tersi, yani elektrikli araçlara dürüst yanmalı motorların eklenmesi, öyle de alışılmış olduğumuz bir koşul yok. 

Rich Rebuilds, Tesla araçlara modifiyeler yapmasıyla meşhur bir YouTube kanalı. Kanal, kimsenin varsayım edemeyeceği bir atak yaparak Tesla Model S’e V8 dürüst yanmalı motor ekleyeceklerini, YouTube üzerinden yayınladıkları bir video ile duyurdu. 

Rich Rebuilds’in arabada çok artı değişiklik yapması gerekiyor 

Rich Rebuilds’in yapmış olduğu Tesla modifiyelerinin son derece ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Hatta geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın CyberTruck’ından esinlenerek, kendi imkanlarıyla Cyberquad adlı bir ATV zeka geliştirdiler. Kanaldakilerin yeni hedefi, tamamen elektrikli olarak planlanmış Tesla Model S’e 8 silindirli içten yanmalı bir motor eklemek oldu.

Başta bir arabaya diğer türden bir motor eklemenin mantıkta basit, ama pratikte son derece kuvvet olduğunu belirtelim. Özellikle bahsettiğimiz araç, adamakıllı elektrikli elde etmek üzere tasarlanmış ise. Örnek verecek olursak, Tesla Model S’te bir şaft tüneli bulunmadığı için Rich Rebuilds’in aracın içine sıfırdan bir şaft tüneli inşa etmesi gerekiyor. Ayrıca, Tesla Model S’te yer alan bataryalar arabanın altına konumlandırıldığı için, Rich Rebuilders’ın aracın kasasını bir şekilde güçlendirmesi gerekiyor.

Rich Rebuilds, planlarını gerçekleştirmek için 3 tane hurdaya çıkmış Tesla Model S satın almış. Araçta kullanılacak olan 6,2 litrelik V8 motor ise 2010 model Chevrolet Camaro’dan çıkarılmış. YouTube üzerinden yayınladıkları videoda projenin sadece açılış bölümü gösteriliyor. Oysa ilerleyen zamanlarda her şey yolunda giderse, dünyanın ilk doğru yanmalı motora sahip Tesla’sına, Rich Rebuilds tamamen tanıklık edebiliriz.  

Comments
To Top