Haber

Bir Yayıncı, Everest Dağı’nı Minecraft’ta 1:1 Modelleyip Tırmandı

Bir Yayıncı, Everest Dağı'nı Minecraft'ta 1:1 Modelleyip Tırmandı

Minecraft, piksel piksel grafikleri ile böylece çok oyunsever için cazip bir seçenek olmasa da yaratıcılığını konuşturmak isteyen oyuncular için harikulade imkanlar sağlıyor. Bir Twitch yayıncısı, Minecraft’ta dünyanın en yüksek noktası olan Everest Dağı’nın birebir ölçekli modelini yaparak oyunun sunmuş olduğu imkanları en iyi şekilde gösterdi.

G0ularte adlı Twitch yayıncısı, tırmanması haftalar süren Everest Dağı’nı 1:1 ölçekte modellemek için BTE (Build The Earth) mod paketinden yardım aldı. Hem OpenCubicChunks ve Terra 1 to 1 modları da Everest Dağı’nı Minecraft’a taşımak için kullanılan diğer modlar oldu.

Minecraft’ta Everest Dağı’na yalnızca 4 saatte tırmanabilirsiniz

minecraft twitch

Everest Dağı’nın 1:1’e ölçekte oluşturulmasıyla birlikte izleyiciler G0ularte’ye tek bir soru sormaya başladılar; Ne kadar sürede çıkabilirsin? yukarıda da belirttiğimiz gibi reel dünyada Everest’e tırmanmak haftalar sürüyor. Ancak Minecraft’ta olumsuz hava koşulları ya da tırmanılamaz uçurumlar bulunmadığından G0ularte, 4 saat gibi bir sürede Everest’in zirvesine ulaşmayı başarıyor.

Modlar, Minecraft oyuncularının yeteneklerini oldukça artırıyor. Geçtiğimiz dönemde Minecraft oyuncuları, oynanabilir bir Avrupa haritası dahi oluşturmuşlardı. Yakında Minecraft’ta bütün dünyanın 1:1 modelini görmek fazla da şaşılacak olmayacak. G0ularte’nin Everest Dağı’nı 1:1 modelleyip tırmandığı yayınının tekrarına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top