Haber

Bir Vatandaş, 7000 TL’ye Aldığı Hurda Tofaş’ı 70 Bin TL’ye Sattı

Bir Vatandaş, 7000 TL'ye Aldığı Hurda Tofaş'ı 70 Bin TL'ye Sattı

Kahramanmaraş’ta oto anahtarcılığı yaparak yaşamını sürdüren Mehmet Özkan isimli bir yurttaş, 7 bin TL karşılığında hurda bir araç aldı. Arabulucu iyice gözden geçiren Özkan, daha sonra bu arabulucu satmaya karar verdi. Aracını satışa çıkaran vatandaş, 70 bin TL karşılığında da aracını sattı. Peki bu süreçte araçta ne gibi değişimler oldu?

Özkan, külüstür halde aldığı aracın önce motor aksamını düzenledi. Bundan daha sonra da işi biraz şova döken vatandaş, günümüz araçlarında bulunan gelişmiş teknolojileri, bu hurda araca tek tek ekledi. Yaptığı araştırmalar sonucunda arabulucu yepyeni bir ışık halkası getiren Özkan, külüstür aracına açılır tavan, başlangıç stop butonu ve otomatik bağlı ayna gibi teknolojilerle doldurdu. Özkan, çalışmaların iki ay sürdüğünü fakat buna değdiğini söylüyor.

İşte 70 bin TL’ye satılan o vasıta

70 bin TL'lik Şahin

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Özkan, eski model araçlara alaka duyduğunu söylüyor. Daha önce de aynı şekilde eski araçlar aldığını belirten Özkan, işlem içerisinde yakın arkadaşlarından destek göremediğini ancak proje sonunda herkesi şaşırtmayı başardığını ifade ediyor. Mehmet Özkan, arabulucu değerini bilecek birisine sattığını söylüyor.

7.000 TL’lik külüstür aracı 70 bin TL’ye satın bölge yurttaş ise Fehmi Çiçek. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere Çiçek, epeyce da lüks bir SUV araca sahip. 70 bin TL’ye satın aldığı Tofaş’la ilgili konuşan Çiçek, bu cins araçlara alaka duyduğunu ve Özkan’ın yaptığı araca hayran olduğunu ifade etti. Aracın kullanılıp kullanılmayacağı ya da satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor.

Comments
To Top