Haber

Bir Twitch Yayıncısı, Nadir Bulunan Onlarca Pokemon Kartını Yok Etti

Bir Twitch Yayıncısı, Nadir Bulunan Onlarca Pokemon Kartını Yok Etti

Dünya çapında binlerce koleksiyoncu her sene yüz binlerce doları Pokemon kartlarına yatırıyor. Efsane serinin karakterlerinin ve özelliklerinin yer aldığı bu kartların tanesine 200 bin doları deha aşabiliyor. Bu kartların dıştan bakıldığında tek özellikleriyse fazlasıyla nadir kartlar olması.

Geçtiğimiz akşamsa ‘sodapoppin‘ ismiyle tanıdık yayıncı Chance Morris, o kadar fazla koleksiyoncuyu asap etme potansiyeli olan bir hareket yaptı. Morris, fazlasıyla nadir yer alan onlarca Pokemon kartını eline aldı ve bunları imha etmek için her yolu denedi. Bu yollardan birisi de The Boring Company’nin ateş silahıyla kartı yakmaktı.

5 saatlik yayın her tarafında Pokemon kartlarını yok etti:

pokemon kartları

Chance Morris, onlarca Pokemon kartını çeşitli yollarla kullanılamaz ve önemsiz hale getirdiği yayınında aynı zamanlı olarak 100 bin izleyici aşmayı başardı. Yayıncının arşivlenen ve bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz yayını toplamdaysa 1 milyon 200 bin görüntülenmeyi aştı.

Chance Morris’in gaye tahtasına Pokemon kartlarını koymasının nedeniyse Twitch’te şu sıralar trendleşen nadir kartların açıldığı yayınlardı. Bu yayınlarda değişik yayıncılar fiyatı oldukça pahalı nadir kartları açıyorlardı. Morris’in yayınında gösterdiği ve yok ettiği kartlar arasında da değeri 5.000 doları aşan kartlar bulunuyordu.

pokemon kartı

Ama Morris, bu yayınını trendlere yeralma için değil, onlara tepki kullanmak için yapmıştı. Pokemon kartlarını toplamak ve göstermek son zamanlarda Twitch dünyasında bir statü göstergesi haline dönüşmüştü. Kutulardan nadir kart çıkarma heyecanı, CS:GO’da kutu açmanın verdiği heyecanın yerini almıştı. En kötüsüyse bu kart açılışları bir cins kumardı.

Morris, kasım ayındaki bir yayınında “Yayında 21 oynadığım zaman ‘çocukları kumara özendirme etmek’ sebebiyle çok tepki aldım. Şimdiyse Pokemon popülerleşti ve herkes bunu seviyor. Pokemon, çocuk dostu etiketiyle kumara dönüştü.” ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamanın ardındaki yapılan yayın da Morris’in maddi tepkisi oldu.

Comments
To Top