Haber

Bir Tasarımcı, Kendi Elleriyle Boyadığı Özel PlayStation 5 Tasarımını Paylaştı

Bir Tasarımcı, Kendi Elleriyle Boyadığı Özel PlayStation 5 Tasarımını Paylaştı

Hayatta bazen bir şeyleri beğenmek, hakkını tahsis etmek gerekiyor. Kendini Fransız Pop Art Sanatçısı olarak tanımlayan bir Twitter kullanıcısı olan Oskunk’ın tasarlayıp elleriyle boyadığı PlayStation 5 konsol da bu şeylerden biri.

Bu tasarımda ilk sinyâl nokta, Sony’nin yeni konsolunun piyasaya birincil meydana çıkan amiral gemisi oyunlarına ve konsolun ikonik tuş kombinasyonuna yer vermiş olması. Kendine yer bulan yapımlar ise God of War, Days Gone, The Last of Zihin: Part II ve Marvel’s Spider-Man oldu.

PlayStation 5’ler modifiyeye doyacak

ps5 tasarım

Konsol daha piyasaya çıkmadan önce Sony, PlayStation 5’in ast panellerinin çıkarılabilir olduğunu ifade etmişti. Bu da panellerin bambaşka tasarımlarla değiştirilebileceği anlamına geliyor. Haliyle bu alanda bir pazar da oluşması an meselesi. 

Bu tasarım ise az kalsın sonradan gelecek olan kişiselleştirilmiş paneller için çıtayı yükseğe çıkaran bir alıştırma olarak gözüküyor. Gelecekte de başka sanatçılar güya incelemeler mutlaka yapacaktır. 

Tamamen çıkarılabilir/istikrarsız paneller, her işin altından kalkan kullanıcılara bambaşka alternatifler de sunuyor. Mesela sevdiğiniz oyunların çizimleriyle çizgili, veya uygun malzemeden üretilmiş farklı tasarımlara sahip 3 boyutlu baskı PlayStation 5 panelleri görebilmemiz olası.

Düğmelerin renkleri tasarımda yer buldu

ps5 tasarım

Sanatçının tasarımındaki bir başka detaylar ise oyun tuşlarındaki sembollerin aktarımı oldu. Yeni konsolda göremediğimiz tuş renkleri tasarımda geri dönerken, yazılarda da bu tuşları genellikle oyunlarda hangi aksiyonlar için kullanıyorsak onlar yer aldı. Ayrıca DualSense kumanda da tasarımdan nasibini aldı.

PlayStation 5, 19 Kasım itibariyle bütün dünyada satışa sunulmuş oldu. Fransız sanatçının yaptığı tasarım hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Tasarımı siz yapacak olsaydınız hangi oyunlara yer vermeyi seçim ederdiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 

Comments
To Top