Haber

Bir Perakendeciye Göre PS5 Gecikmelerinin Sebebi Konsolun Boyutları

Bir Perakendeciye Göre PS5 Gecikmelerinin Sebebi Konsolun Boyutları

BELLI KI PlayStation 5‘in oldukça büyük olan boyutları, oyuncuları tahminlerinden fazla etkileyecek gibi duruyor. Birleşik Krallık’ta faaliyet belirten perakendeci işyeri GAME, bugün yaptığı açıklamada mahsul teslimatlarının gecikmesinin nedeni olarak konsolun boyunu gösterdi.

Müşterilerinden gecikmeler için özür dileyen GAME, yaptığı açıklamada gecikmenin nedenlerini de açıkladı. Uzun özür yazısında en çok öne meydana çıkan nokta ise ürünün boyutunun lojistik anlamında sorun yaratması oldu.

Yeni konsollar yetişmiyor

game

acilen küresel anlamda baktığımızda hem PlayStation 5 ayrıca de Series X ve Series S için piyasa talepleri karşılanamamış durumda. Bu durumun nedenlerinin başında ise firmaya tarafından konsolların boyutları geliyor. Zira lojistik için kullanılan araçların pat diye artı sefer yapması gerekiyor.

genellikle ürünlerin teslimatında görev bölge firmaların araçları kesin bir kapasite sorunu ortaya çıkıyor. Verilen çok sayıda siparişe ilave olarak hayatın gündelik akışı içerisindeki siparişlerin de dağıtımının yapılması gerekiyor. 

Özellikle de pandemi döneminde kargo ağlarında dünyanın dört bir yanında sıkıntılar yaşanması olağan oluyor. Büyük firmaların da yaşadığı miktar sorunları pek çok ürünün çıkışının ertelenmesine niçin olmuştu. Aynı bir koşul konsollar için de geçerli gibi duruyor.

PlayStation 5 tahminlerden iyi

yeni konsollar

PlayStation 5 ve Xbox Series X arasında yapılan ilk karşılaştırmalarda Sony’nin konsolu rakibine ezilmedi. Kağıt üzerinde baktığımızda Xbox Series X rakibinden çok daha güçlü bir cihaz olarak gözüküyordu. Natürel bu noktada daha artı oyunla deneme yapılmasına gereksinim bulunuyor.

Sony ve Microsoft’un uzun zamandır beklenen yeni oyun konsolları, büyük bir heyecan yaratmıştı. Pandemi nedeniyle bu kış da sokağa çıkma yasaklarının ve karantina süreçlerinin laf konusu olmasıyla birlikte oyunseverlerin konsollara odaklanmasına niçin olacak gibi duruyor. Konsollardan birini seçecek olsaydınız sizin tercihiniz hangisi olurdu?

Comments
To Top