Haber

Bir Oyunsever, Xbox One S’i Oyuncu Bilgisayarına Dönüştürdü

Bir Oyunsever, Xbox One S'i Oyuncu Bilgisayarına Dönüştürdü

‘Oyun bilgisayarı’ denildiğinde çoğumuzun aklında büyük, bir sürü fana ve LED aydınlatmaya sahip bilgisayar kasaları kazanç. Fakat Markker2992 adlı Reddit kullanıcısı, oyun bilgisayarlarının da oyun konsolları gibi kompakt tasarımlara sahip olabileceğini belirten bir test gerçekleştirdi.

Eski bir Xbox One S’i alarak bir oyuncu bilgisayarına dönüştürdü. Söz konusu cihazın performans açısından neler sunduğunu anlatmak şiddet ama en azından donanım noktasında bir oyuncu bilgisayarından geride kalmadığını söyleyebiliriz.

xbox oyun bilgisayarı

Markker2992’nin Xbox One S RTX oyuncu bilgisayarı adını verdiği bu garip cihazın içinde bir Ryzen 3700X işlemci, Noctua NH-L9a işlemci soğutucu, Asus RTX 2060 Phoenix GPU, ASRock B450 ITX anakart, 32 GB RAM, HDPlex 400w HiFi DC-ATX PSU, 2 TB SSD ve Noctua NF-A4x10 FLX soğutucu fan bulunuyor. Dolayısı ile donanım açısından hakiki bir oyuncu bilgisayarı olduğu söylenebilir.

xbox one s rtx

Xbox One S RTX’in fotoğraflarına baktığımızda Xbox One S’in kendi havalandırma deliklerine ilave havalandırma delikleri açıldığını, Xbox One S’in orijinal baskı tuşuna alternatif bir güç tuşu eklendiğini, Blu-ray sürücüsüne ise Xbox yeşili LED aydınlatma eklendiğini görüyoruz. Dolayısı ile orijinal Xbox One S kasasının, cihazın çalışabilmesi için ‘güncellendiğini’ söylemek olası.

Xbox One S RTX’teki tüm parçaların 1.300 dolara mal olduğunu düşünürsek bir PC tutkunu olmadığınız sürece yeni cins bir Xbox Series X ya da Xbox Series S satın almanın fazla daha karlı bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Comments
To Top