Haber

Bir Oyunsever, PlayStation 5’e PS’in 26 Yıllık Renkli Logosunu Ekledi

Bir Oyunsever, PlayStation 5'e PS'in 26 Yıllık Renkli Logosunu Ekledi

Sony, 1994 yılında birincil PlayStation modelini piyasaya sürdüğünde günümüzdekinden fazla daha canlı görünen, renkli bir PlayStation logosu kullanıyordu. PlayStation 2’de de bulunan bu renkli logo, yeni cins PlayStation’larda ise yerini tek renkli tasarıma bırakmıştı. 

Sony, PlayStation 5 ile birlikte uzun yıllar daha sonra PlayStation’un orijinal “açık renkli” tasarımına geri dönüş yaptı ancak logo, tek renkli tasarımını korudu. İlk parti PlayStation 5’lerden birini alma şansı yakalayan bir oyunsever, Manabu Sakamoto tarafından tasarlanan renkli PlayStation logosunun PS5’te nasıl görüneceğini merak ederek göz alıcı bir alıştırma yaptı.

PlayStation 5’e eklenen orijinal renkli PS logosu

Ps5

Sony, PlayStation 5’teki PlayStation logosunu, cihazın beyaz renkli paneline bir oyma ile ekledi. Game Reaper adlı bir oyun sever, panele arkadaki taraftan renkli etiketler yapıştırarak PlayStation 5’teki PS logosunun 1994 model renkli logo gibi görünmesini sağladı. Game Reaper’ın bu minik modifiyesi, Twitter’da kısa sürede viral oldu ve o kadar fazla oyun sever, benzer bir çalışmayı kendi konsolunda da yapmak istediğini ifade etti.

PlayStation 5’teki orijinal PS logosunun mu yahut Game Reaper’ın renkli PS logosunun mu daha güzel göründüğü kişiden kişiye farklı yorumlanabilir. bununla beraber laf konusu renkli logonun paylaşıldığı tweetin altına gelen yorumlar oyunseverlerin eski renkli logoyu hiç olmadığı dek özlediğini gösteriyor.

Comments
To Top