Haber

Bir Oyuncu, Minecraft’ta 45 Saat Uğraşarak Kendi Oyuncu Kasasını Tasarladı

Bir Oyuncu, Minecraft'ta 45 Saat Uğraşarak Kendi Oyuncu Kasasını Tasarladı

Piyasaya çıkmasının üzerinden 9 yıl geçmiş olmasına karşın oyunseverlerin bir türlü vazgeçemedikleri Minecraft, ara sıra oldukça acayip projelere sahne oluyor. Bu projelerden bir her birine de Reddit’te AlanGeisse kullanıcı ismiyle paylaşımlar yapan bir oyuncudan geldi. Bütün bir Minecraft hastası olan oyuncu, 45 saat emek vererek epeyce özel bir projenin altına imza attı. 

AlanGeisse, Minecraft evreninde bugüne değin sanki görülmemiş bir kasa tasarımı oluşturdu. Üstünde Nvidia RTX 3070 ekran kartı bulunan tasarım, her detayıyla düşünülerek oluşturulmuş. O Kadar oysa tasarlanan sistem üzerindeki logolar, yazılar ve hatta aydınlatılmış mışıklı fanlar, AlanGeisse’in hayalindeki bilgisayar kasasının nasıl olduğunu gözler önüne seriyor. 

İşte bir oyuncunun Minecraft’ta oluşturduğu bilgisayar kasası

Minecraft bilgisayar kasası

Oluşturduğu tasarımla ilgili açıklamalarda yer alan AlanGeisse, bu tasarımı oluşturabilmek için reel ölçüleri kullanıp, daha sonra da ölçeklendirme yaptığını söylüyor. Yani yukarıda görmekte olduğunuz kasa, reel bir sistemin ölçeklendirilmiş hali. AlanGeisse, çalışmaya başlarken önce teknik dokümanlara ulaşıp ölçü bilgileri edindiğini, arkasında da harekete geçtiğini ifade ediyor.

Minecraft

Aslına bakacak olursak Minecraft’ta bilgisayar kasarı yerine getirmek, AlanGeisse’in birincil çalışması yok. Minecraft oyuncusu, daha öncelerde de değişik bilgisayar tasarımları oluşturmuştu. Oysa o yapıların hiçbiri, Nvidia RTX 3070 kartlı kasa kadar gerçekçi ve ilgi çekici değildi. Oyunsever, çalışmalarına devam edip yeni projeler geliştiriceğini belirtiyor.

Comments
To Top