Haber

Bir Hacker, Call of Duty: Black Ops Cold War Baş Tasarımcısının Hesabını Ele Geçirdi

Bir Hacker, Call of Duty: Black Ops Cold War Baş Tasarımcısının Hesabını Ele Geçirdi

13 Kasım 2020 tarihinde çıkış yapan Call of Duty: Black Ops Cold War, birçok fazla oyunculu oyunda olan bir özellikle birlikte oyunculara açılmıştı. Bu nitelik, oyuncuların kendileriyle benzer kabiliyet seviyesinde oyuncularla karşılaşmalarını sağlayan SBMM (Kabiliyet tabanlı oyun oluşturma) özelliğiydi.

Fakat tekrar her fazla oyunculu oyunda olduğu gibi SBMM özelliği de Call of Duty: Black Ops Cold War oyuncularını ikiye ayırmıştı. Kimisi bu özelliği desteklerken kimisi desteklemiyordu. İşte özelliği desteklemeyen oyunculardan birisi, bugün oyunun baş tasarımcısı Tony Flame’in Twitter hesabını hackledi.

Oyunun baş tasarımcısının hesabından SBMM sitemi:

call of duty black ops cold war

Tony Flame’in hesabını hackleyen oyuncu, Flame’in ağzından farklı alanlara yönlendirilmiş paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlarda Discord kanalının ve Instagram sayfasının reklamı da yer alıyordu. Ama Tweet’lerin en önemlisi oyuncunun SBMM sistemine olan sitemiydi. Oyuncu, Flame’in Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı:

“SBMM’i kaldır Activision, yapmak için çok çalıştığım oyunu mahvediyorsun.”

Hacklenen Twitter profilinden yapılan bu paylaşım derhal 20 binden artı Twitter kullanıcısı ve olası CoD: Black Ops Cold War oyuncusu tarafından beğenildi. Natürel Tweet’in aşağı SBMM tartışmaları da alevlendi. Oyuncular, SBMM konusunda birbirleriyle tartışmaya başladı.

Bütün bunlar olup biterken ne Treyarch’tan ne de Activision’dan bir tanımlama geldi. Bunun yanı sıra Twitter, Tony Flame’in ele geçirilen hesabını kilitledi. Şirket, hesabın reel sahibine ulaştırılmasını karşılamak için henüz çalışma aşamasında. Bu olayın arkasından SBMM tartışmalarının nereye varacağıysa bilinmiyor.

Comments
To Top