Haber

Bir Grup Hırsız, Milyonlarca Dolarlık Ürünle Dolu Apple Teslimat Kamyonunu Kaçırdı

Bir Grup Hırsız, Milyonlarca Dolarlık Ürünle Dolu Apple Teslimat Kamyonunu Kaçırdı

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, bildiğiniz gibi kullanıcılar için üst düzey bir takım elektronik cihazlar üretiyor. Apple’ın piyasaya sürdüğü bu ürünler ise çoğunlukla yüksek fiyatlarıyla gündem oluyor. O Kadar ki şirketin en yeni amiral gemisi zeki telefon ailesi iPhone 12’ler, ülkemizde 10 bin TL’den başlayan satmak fiyatlarına sahip.

Apple’ın yükte hafif pahada ağır bu ürünleri, doğal olarak hırsızların ilk hedefi oluyor. Bu sabah paylaştığımız bir haberde, Çin’de bir kargo görevlisinin teslimat için görevlendirildiği 14 adet iPhone 12 Pro Max’i alarak kaçtığını sizlere aktarmıştık. Şimdiyse isimleri bilinmeyen bir grup hırsızın milyonlarca dolarlık Apple ürünleriyle batmış bir kamyonu kaçırdığı bildirildi.

Kaçırılan kamyonda 5 milyon sterlin değerinde Apple ürünü vardı:

iPhone

Aktarılanlara göre hırsızların kaçırdığı teslimat kamyonunda takriben 5 milyon İngiliz sterlini layık Apple ürünü bulunuyordu. İngiltere, Northamptonshire County’de meydana gelen olayda, hırsızların bütün 48 palet Apple ürününü araklamak için kamyona saldırdığı belirtildi.

Yerel polis, hırsız çetesinin Apple ürünlerini içeren kamyonu kaçırdığını ve şoför ile güvenlik görevlisini bağladığını söyledi. Yapılan açıklamaya tarafından kamyonu kaçırıp uzaktan bir yere götüren hırsızlar, Apple ürünlerini kendi kamyonuna aktardıktan sonra rehineleri ve kamyonu arkalarında bırakarak kaçtı.

Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatan kolluk kuvvetleri, “satmak için acayip koşullarda herhangi bir Apple ürünü teklif edilmiş veya bu nesil ürünleri piyasanın çok daha aşağı fiyatlarla satan birini tanıyan herkesle” konuşmak istediğini söyledi.

Kaçırılan kamyonun içerisinde Apple Watch, iPad modelleri ve sorumluluk cihazları da dahil edinmek üzere çok sayıda Apple ürünü bulunduğu bildirildi. Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan olayla ilgili soruşturmalar halen devam ediyor.

Comments
To Top