Haber

Bir Devrin Sonu: TikTok 3 Dakikalık Videolar Test Ediyor

Bir Devrin Sonu: TikTok 3 Dakikalık Videolar Test Ediyor

Musically ve derhal de TikTok’un en önemli özelliklerinden biri, platformda yer alan videoların kısa ve öz olmasıydı. Kulislerde dolaşan iddialar doğru ise platformun bu özelliğinin yakın zamanda değiştiğine şahit olabiliriz. TikTok, 3 dakikalık videoları deneme ediyor.

Bu yeni bilhassa birlikte isteyen içerik üreticileri 3 dakikaya dek videolar çekebilecek. sosyal medya danışmanlığı yapan Matt Navara’nın ekran görüntülerini paylaştığı özellik şimdilik erken erişimde bulunuyor.

Bir dakika sınırı aşılıyor

TikTok

hemen TikTok’ta kullanıcı sayısından ve hesap durumundan bağımsız olarak videoların süresi 1 dakika ile sınırlı durumda. Bu da Vine videolarından daha uzun fakat çoğu YouTube içeriğinden daha kısa videolar ile platforma galibiyet getirmişti. 

Kısa videolar, videoların konsantre yapısı, yaratıcı içerikler epeyce popüler olsa da TikTok yönetimi yenilikler ardındaki de koşuyor. Fiilen bu değişim bir nevi YouTube’un gerçekleştirdiği değişimin benzerini görebileceğimize göze çarpan ediyor. 

Daha önce YouTube da azami 10 dakikalık videolara izin veriyordu. sonradan platformun politikasındaki şartların değişmesi fazla daha uzun içeriklerin yüklenebilmesini muhtemel ülkü getirmişti. Üç dakikalık süre, daha uzun içerikler ile daha artı içerik fırsatı anlamına da geliyor.

sosyal medya platformları değişiyor

tiktok

Son yıllarda değişim bildiren tek sosyal medya platformu da TikTok yok. Derhal her mecraya gelen hikayeler özelliğini bir kenara bırakırsak, Twitter da kişilik sınırını 140 karakterden 280 karaktere dek arttırmıştı. İlk ilk olarak bu özellik tepki görse de ırk kısa sürede alışmıştı. 

TikTok’un en belirtici özelliklerinden biri kısa videolar olsa da platformun kararı pek da şaşırtıcı değil. Sonuçta Reels gibi özellikler de TikTok’un alanındaki rekabetin artmasına niçin oluyor. Haliyle firma da rakipleri gibi pazar payını büyütebilmek için çaba gösteriyor.

Comments
To Top