Haber

Bir Devrin Sonu: Tesla, En Ucuz Arabası Model 3’ün Satışlarını Durduruyor

Bir Devrin Sonu: Tesla, En Ucuz Arabası Model 3'ün Satışlarını Durduruyor

Elektrik motorlu otomobiller konusunda yaptığı haberlerle ön plana çıkmayı başaran Electrek, oldukça muhabere bir iddiayı dile getirdi. İnternet sitesinde yer alan bir habere tarafından Tesla, en uygun fiyatlı aracı olan Model 3’ün satışlarını durduracak. 2021 yılı itibarıyla tüketiciler, Model 3‘ün sıfır modellerine sahip olamayacaklar. Bu radikal kararın Tesla hayranları göre nasıl karşılanacağı şimdiden merak konusu oldu.

Aslına bakacak olursak bu gelişmenin lahza meselesi olduğu bir gerçekti. Çünkü şirket, “Model 3 Standard Range” isimli modelini geçen yıl duyurduktan kısa bir vakit sonradan satmak listesinden kaldırmıştı. Hal böyle olunca da 35 bin dolar karşılığında satın alınabilen aracın sıfırı kalmamıştı. Fakat tüketicilere ayrı bir olanak tanıyan Tesla, 38 bin dolar değerindeki Model 3 Standard Range Plus’ın bazı yazılım özelliklerini kırparak, aracın 35 bin dolara satılmasını sağlıyordu. görünürde 2021 yılında bu da mümkün olmayacak.

Karara karşın, “uygun” fiyatlı bir Tesla satın alınabilecek

Tesla Model 3

Tesla Kurucusu Elon Musk, eylül ayında düzenlenen bir etkinlik zarfında, Tesla hayranlarını sevindirecek bir açıklamada bulunmuştu. Musk, bu açıklamaları zarfında önümüzdeki üç sene içinde, fiyatı 25 bin dolar bandında olan elektrik motorlu bir otomobilin piyasaya sürüleceğinin sözünü vermişti. görünürde şirket, Model 3’ten daha yerinde fiyatlı bir model üzerinde çalıştığı için bu ikonik arabulucu artık öldürmeye karar verdi.

bu vesileyle, 25 bin dolar bandındaki modelin tabiri caizse “kıytırık” olacağını düşünmeyin. Elon Musk göre yapılan açıklamalarda, laf konusu modelin adamakıllı otonom olacağı özellikle vurgulanmıştı. Yani şu an için hiçbir detayı bilinmez bu araç, Model 3’ün sunduğu hemen her şeyi sunacak. Şirket muhtemelen, menzili düşürülmüş ve motor açısından daha güçsüz olan hesaplı bir modelle tüketicilerin karşısına çıkacak.

Comments
To Top