Haber

Bir canavar Trump’ın adını bu zavallı deniz ayısının sırtına kazıdı

Bir canavar Trump'ın adını bu zavallı deniz ayısının sırtına kazıdı

Geçen hafta, Trump’la ilgili korkunç haberlerden oluşan bir kakofoniydi, ama bu benim için en çok etkileyen şeydi: Florida’nın Homosassa nehrinin kaynağında adı sırtına kazınmış bir deniz ayısı bulundu (Citrus County Chronicle aracılığıyla) ). Şimdi hayvanın aslında yaralanıp yaralanmadığı veya ismin sırtındaki yosunlara kazınmış olup olmadığı muhakkak değil, fakat bu her iki şekilde de bir suç.

ABD Balık ve Barbar Yaşam yetkilileri Chronicle’a şunları söyledi “mevcut, sürekli bir soruşturma hakkında yorum yapamazlar”, Florida Balık ve Barbar Yaşamı Koruma Komisyonu’na ulaşmak için bunu kimin yaptığı hakkında bilgi sahibi olabilecek herkesten soruyorlar. Biyolojik Farklılık Merkezi hem mahkumiyete götüren bilgiler için 5.000 ABD doları ödül öneri ediyor.

yine de soruşturma kuvvet olabilir – denizataları kesinlikle canlı varlıklardır ve bu belirli bulunurken Blue Hole adlı lokal bir yüzme noktasının yakınında, birisi bunu yaptığında deniz ayısının nerede olduğunu anlayışlı olmak zorlama olacaktır.

Ama kişi yakalanırsa, bu iyi bir haber olmayacaktır onlar için. Manatlar tehdit aşağı olarak sınıflandırılır ve bu nedenle federal Nesli Tükenmekte Olan Türleri Koruma Yasası kapsamındadır. Birinin bir deniz ayısını cezai olarak taciz ettiği tespit edilirse, 50.000 dolar para cezasına, bir sene hapis cezasına veya her ikisine birdenbire maruz kalabilir. Yüzerken bir deniz ayısını kovalamak bile taciz olarak kabul edilir, bu yüzden sırtına bir şey kazıdığınızı hayal edin.

Florida’da 15 yıl yaşadım ve çok su içindeydim. Doğaüstü açık olan bir şey varsa o da manatlarla uğraşmamalısın. Her halka açık rıhtımda, kayıkçılara deniz ayılarına uyarı etmelerini söyleyen işaretler var ve gittiğim her doğa bilimleri müzesinde deniz ayısıların motorlu tekneler ve insan faaliyetleri tarafından nasıl tehdit edildiğine dair bir sergi vardı. Bekçilerin bize Manatee Springs’te yüzmeyi bırakmamız gerektiğini söylediği kamp gezilerini mükemmel hatırlıyorum çünkü sürpriz, orada manatiler vardı ve rahatsız edilmemeleri gerekiyordu.

Onları yakından bakmak çok güzeldi. Kelimenin tam anlamıyla fantastik bir tecrübe ve size verebileceğim tek iyi haberi sağladı: manatiler sert yaratıklardır ve birçoklarının tekne pervanelerinden yara izleriyle yüzdüğünü gördüm. Birisinin sırtına bir şey kazıyacak dek akılsızca yapılan olmasına rağmen, umarım sorun olmaz.

Comments
To Top