Haber

Bill Gates, Maske Takmayanları Nudistlere Benzetti

Bill Gates, Maske Takmayanları Nudistlere Benzetti

Dünyanın en büyük yazılım şirketleri arasında yer alan Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, bütün şiddetiyle devamlı COVID-19 pandemisi hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve maske takma kuralına uymayanlara sitem etti.

Rashida Jones’un sunuculuğunu yaptığı podcast programının ilk konuğu olan Gates, koronavirüs salgınının yayılmasını alıkoymak için en etkin tedbirin maske takmak olduğunun bir defa daha altını çizdi.

Bill Gates: Maske takmak, giysi giymek değin doğal bir şey

bill gates

Salgın ile ilgili gerçekleştirilen bilimsel çalışmaların maske kullanımının enfekte olma riskini azalttığını ve hayati öneme sahip olduğunu kanıtladığını ifade eden Gates, bazı insanların maske takmaya ısrarla karşı çıkmasına manâ veremediğini söyledi.

“İnsanlara pantolon giymeleri söyleniyor ve cümbür cemaat bu kurala uyuyor” diyen Gates, salgın döneminde maske takmanın giysi giymek dek doğal bir şey olduğunu dile getirirken maske takmayanlar için “nudist” benzetmesinde bulundu. (Nudizm, şahısların herhangi bir seksüel manâ taşımadan giyinmeyi reddettikleri ve yerinde iklim koşullarında doğa ile özdeşik halde çıplak gezdikleri bir akımdır.)

Bill Gates, COVID-19 aşı çalışmalarına 70 milyon dolar ilave fon ayırdı

bill ve melinda gates

giderken COVID-19 salgınıyla ilgili entrika teorilerinde maksimum adı geçen isimlerden biri olan Bill Gates ile eşi Melinda’nın kurmuş oldukları Bill & Melinda Gates Vakfı, kısa süre önce yaptığı izah etme ile COVID-19 aşısı geliştirme çalışmalarına 70 milyon dolar ek fon sağlayacağını duyurmuştu.

Bill & Melinda Gates Vakfı, laf konusu ilave fonun 50 milyon dolarını COVAX Gelişmiş Pazar Taahhüdü’ne (AMC), 20 milyon dolarını ise Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonu’na (CEPI) aktaracak. Vakfın şu ana dek yatırımda bulunduğu şirketler aralarında kurucuları arasında Türk bilim insanlarının da yer aldığı ve kısa vakit önce COVID-19’a aleyhinde yüzde 90 etkili bir aşı geliştirdiklerini ifade eden BioNTech de bulunuyor.

Comments
To Top