Haber

Bill Gates: Koronavirüs, 2021 Baharına Kadar Tamamen Kontrol Altına Alınacak

Bill Gates: Koronavirüs, 2021 Baharına Kadar Tamamen Kontrol Altına Alınacak

Daha önce küresel sağlık, yeniden yapılanma, eğitim ve iklim değişikliği gibi iyiliksever önceliklere daha artı süre dağıtmak için Microsoft’taki görevinden ayrılan Bill Gates, koronavirüs hakkında yaptığı yorumlarla gündemde kalıyordu. Meşhur meslek insanı bugün de yeni bir açıklama yaptı.

Bill Gates, NBC’nin Today programına katılarak koronavirüs salgınının ne süre kontrol altına alınacağına dair yorumlarını paylaştı. Gates, salgının 2021 yılının ilkbahar aylarında tamamen yoklama altına küskün olabileceğini ifade etti. Bill Gates, bundan daha önce koronavirüs hakkında daha sonra dürüst meydana çıkan birkaç beklentisini daha paylaşmıştı.

Bill Gates’in daha önce salgın hakkında paylaştıkları:

bill gates

Bill Gates, bundan yıllar önce, 2015 yılında dahi dünyaya dair ilk beklentisini söylemişti. Gates, önümüzdeki 10 yılda bir şey 10 milyon insanı öldürürse bunun olasılıkla savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacağını belirtmişti. Bugün Gates’in ölüm sayısı tahmininin 10’da birini geçmiş durumdayız.

Bill Gates, bundan takriben 7 ay önceyse olası bir aşının tahmini ne vakit çıkabileceğine dair bir açıklama yapmıştı. Gates, aşının 9 avuç içi hazır olacağını söylemişti. Aradan geçen aylar sonucunda birincil aşılamaların bu ay içinde başlayacağını göz önüne alırsak Gates, yeniden içten bir yorum yaptı.

Ayrıca Gates, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada COVID-19 aşılarının dağıtılacağı tarihi de 2021 Şubat olarak gösterdi. Gates, “Şubat ayına kadar hepsinin fazla etkili ve güvenli olduğunu kanıtlayacağı konusunda iyimserim” ifadesini kullandı. Bill Gates’in öngörülerinin bir defa daha dürüst çıkıp çıkmayacağını göreceğiz.

Comments
To Top