Haber

Bilim ve Teknoloji Tutkunlarının Çok Seveceği 9 Mobil Oyun

Bilim ve Teknoloji Tutkunlarının Çok Seveceği 9 Mobil Oyun

Evlerimize kapandığımız ve telefonlarımızla fazla sık ilgilendiğimiz can sıkıcı karantina günlerinde kendimizi bir tutam olsun ağırlamak ve güzel vakit geçirebilmek için mobil oyunlarla süre geçiriyoruz. Her türlü kategorisi yer alan mobil oyunların bilim ve teknoloji tutkunlarına hitap eden kısmı için siz kıymetli takipçilerimize 10 adet oyundan oluşan bir liste hazırladık.

Öbür stratejileri kullanarak zekanızı zorlayabileceğiniz ve aynı zamanda eğlenebileceğiniz 10 adet bilim ve teknolojiyle ilgili mobil oyun listemizde birçok öbür tarzda oyun bulunuyor. Bilim ve teknoloji tutkunlarının asla kaçırmayacağı ve bazılarını yeni keşfedeceği oyunlardan oluşan listemizde hazırsanız bir göz atalım.

Bilim ve teknoloji tutkunlarının fazla seveceği mobil oyunlar

Breakneck TerraGenesis Mines of Mars Director Xenite Bio Inc. My Pocket Galaxy The Sandbox Evolution Galaxy on Fire 2™ HD Star Trek Timelines

Dünya’yı işgal edenlere karşı Dünya’nın kaynaklarını kullanmamız gereken: Breakneck

Breakneck

Dünyanın işgalci yaratıklar tarafından istila edindiği bir simülasyon düşünün. Böyle bir dünyada işgalcilere aleyhinde gelecek malzemeleri son çabucak toplamaya çalıştığınızı ve dünyanın kaderini değiştirmek için uğraş ettiğinizi düş edin. Breakneck, risklerle dolu, hızlu ve kurgusal bir dünyayı içerisinde barındıran ve kullanıcılar kadar hayran eden bir oyun. App Store’da aldığı 4,6’lık puan bunun göstergesi diyebiliriz.

BreakneckİNDİR

Diğer gezegenleri yaşanabilir yapmanız gereken simülasyon: TerraGenesis

Verimsiz gezegenlerde yaşamak için NASA’nın aslında araştırdığı teknikleri kullanarak ortaya bir iş dışlamak isteyenlerin kafa yoracağı TerraGenesis, gerçek gezegenler ve kurgu gezegenlerin yer aldığı bir evrende geçiyor. Koloni hazırlamak ve evreni keşfetmek üstüne hazırlanmış olan TerraGenesis, App Store’da aldığı 4,9’luk bir puanla kullanıcılara bedava olarak sunulmuş durumda.

TerraGenesisİNDİR TerraGenesisİNDİR

Mars’ın madenlerinde keşfe çıkabileceğiniz Mines of Mars:

Mars gezegeninde yaşam olup olmadığı uzunca bir süredir tartışılan bir konudur. Mines of Mars, bu konu üstüne tasarlanmış bir atmosferik madencilik oyunu. Birçok silahın, karanlık sırrın, yerçekimi üzerine kullanılan atmosferik titreşimlerle birlikte iyi bir devamlılık üstünde tasarlanan Mines of Mars, App Store’da aldığı 4,6’lık puanla listemize giriş yapıyor.

Mines of MarsİNDİR Mines of MarsİNDİR

Film gibi hikayesi ile vakit yolculuğunu deneyimleyebileceğiniz: Director Xenite

Director Xenite, interaktif bir evrende geçen ve ilk görevin 1939 yılında başladığı bir oyun.  8 birim ve 4 sezondan oluşan bir hikayeyi içerisinde barındıran Director Xenite, zaman yolculuğunda geçer. Direktör Bourphus’tan gelen emirleri vakit ajanlarına ileterek, tarihin öbür zamanlarında görevleri yerine getirmek oyunun amacıdır. Oyun ücretsiz olarak App Store ve Google Play Store’da.

Director XeniteİNDİR Director XeniteİNDİR

Biyoloji ve stratejiyi bir araya getiren Bio Inc.:

Bio Inc, ölümcül bir hastalığı geliştirerek bir kurbanın nihai kaderini belirlediğimiz biyomedikal taktik temalı bir simülatör oyunudur. Oyun, 18 ayrı safha ve 100’den pozitif biyomedikal koşulu ve 4 bambaşka zorluk derecesiyle kullanıcılara iyi bir grafik sunuyor. Bilimin ve teknolojinin birleştiği Bio Inc. oyunu App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak yer alıyor.

Bio Inc.İNDİR Bio Inc.İNDİR

Üç boyutlu olarak gezegenleri tanıyıp evreni keşfedin: My Pocket Galaxy

My Pocket Galaxy, eğitim ve gösteri simülasyonu etrafında dönen mükemmel bir dilekçe olarak mağazalardaki yerini alıyor. Yerçekimi simülatörü uygulaması olan My Pocket Galaxy, baki evreni keşfetmek ve 3D olarak gezegenimizi tanımak için eğitici ve eğitici bir oyun. App Store’da aldığı 5,0 oyla uyarı çeken oyun, aynı zamanda Google Play Store’da da ücretsiz olarak yerini alıyor.

My Pocket GalaxyİNDİR My Pocket GalaxyİNDİR

Bir dünya oluşturup yönetebileceğiniz oun: The Sandbox Evolution

Piksel piksel biçiminde dünyalar yaratmak veya evreni komple imha etmek için 500’den pozitif element ve oyun karakteriyle oyun oynayabilirsiniz. Gerekli teknolojiyi sağladıktan daha sonra dünyalar oluşturabilir ve bunları değil edebiliriz. Arnold, Fuijin, Hamster gibi karakterlerle yön verebileceğiniz bu oyunu App Store ve Google Play Store’da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

The Sandbox Evolution

The Sandbox EvolutionİNDİR The Sandbox EvolutionİNDİR

Uzay geminizle birlikte evreni birbirine katacağınız: Galaxy on Fire 2 HD

Uzay maceraları denildiğinde bir uzay gemisi kullanmayı böylece çoğumuz hayal etmiş olabiliriz. Galaxy on Fire 2 HD’de kendi uzay geminizi kullanabilir ve kendinize ait bir uzay istasyonu kurabilirsiniz. Uzay simülasyonunda şen zaman geçirebileceğiniz bu oyun App Store ve Google Play Store’da yerini alıyor ve 4,4’lük bir puanla listemize giriş yapıyor.

Galaxy on Fire 2™ HDİNDİR Galaxy on Fire 2™ HDİNDİR

Star Trek efsanesini yaşatan oyun: Star Trek Timelines

Böyle bir listeden bahsederken Star Trek ve Spock, Picard, Captain Kirk, Data, Worf, Janeway, Burnham gibi karakterlerden bahsetmemek olmazdı. Seriden uyarlanan bu oyunda filo kurup neşe saçan vakit geçirebilirsiniz. Bıktırıcı anlarınızda sizi fazla eğlenceli bir uzay yolculuğuna sürükleyebilecek Star Trek Timelines, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

Star Trek TimelinesİNDİR Star Trek TimelinesİNDİR

Comments
To Top