Haber

Bilgisayarınız Hangi Oyunları Kaldırır?

Bilgisayarınız Hangi Oyunları Kaldırır?

PC oyuncusu elde etmek, diğer bir platformda oyun oynamak kadar basit bir şey değildir. PlayStation ya da Xbox gibi oyun konsollarında oyuncuların tek dert etmesi gereken şey oyunun fiyatıyken, PC oyuncusu için durum farklı oluyor. Bir PC oyuncusu en yeni oyunları oynayabilmek için elindeki sistemin ekran kartını, işlemcisini ve RAM gibi bileşenlerini güncel yetişmek zorundalar. Başlıca “Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır?” sorusunun nedeni de kullanıcıların bu bilgileri hatırlamıyor olmalarıdır.

Sürekli sistem güncellemek de özellikle günümüz idareli şartlarında kuvvet olduğu için PC oyuncuları, ellerindeki sistemin hangi oyunları kaldırır durumda olduğunu iyi anlamak için çeşitli internet siteleri kullanıyorlar. Elinizdeki bilgisayar hangi oyunları kaldırır merak ediyorsanız sizler için kullanabileceğiniz 2 internet sitesinden bahsettik.

Bilgisayar hangi oyunları kaldırır sorusuna yanıt verecek internet siteleri:

System Requirements Lab (Can You RUN it?) UserBenchmark

hangi oyunları kaldırır

System Requirements Lab (Can You RUN it?) nasıl kullanılır?

Adım #1: Buradan Can You RUN it internet sitesine gidin. Adım #2: Bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmek istediğiniz oyunun adını girin ve Can You Run It tuşuna basın.
https://www.systemrequirementslab.com/cyri Adım #3: Detection.exe yazar programı çalıştırın.
https://www.systemrequirementslab.com/cyri Adım #4: Kurulum tamamlandıktan daha sonra sitede bilgileri görebilirsiniz.
hangi oyunları kaldırır Adım #5: Aşağıda ekran kartı, RAM ve işlemci gibi birimlerinizin ayrıntılı bilgilerini de görebilirsiniz.
hangi oyunları kaldırır

Bilgisayar hangi oyunları kaldırır sorusunu en iyi şekilde yanıtlayabileceğiniz internet sitesi System Requirements Lab’dir. Bu site, bilgisayarınızın donanımını tarayıp kendi veri tabanında bulunan oyunların sistem gereksinimleriyle karşılaştırıyor ve buna kadar bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını size detaylarıyla gösteriyor.

Bilgisayarınızın hangi oyunları kaldırır durumda olduğunu öğrenmek için Can You Run It’in tarama aracını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu araç, bilgisayarınızın donanımını tarıyor ve bu veriyi sitenin data tabanına gönderiyor. Daha ardından arattığınız oyunun sitenin bilgi tabanında belirli sistem gereksinimleri ile karşılaştırılarak karşınıza bir sonuç çıkartılıyor.

UserBenchmark nasıl kullanılır?

Adım #1Buradan UserBenchmark aracını indirin. Adım #2: Uygulamayı çalıştırın. Adım #3Run butonuna tıklayın. Adım #4: Sitede bilgisayarınızın özellikleri belirecektir.

UserBenchmark, yukarıda bahsettiğimiz Can You Run IT sitesinden azıcık daha bambaşka bir amaca hizmet ediyor. Yukarıdaki metoda aynı olarak yeniden bir teşhis arabulucu indirip kuruyorsunuz ve bilgisayarınızın donanımı UserBenchmark veri tabanına gönderiliyor. Burada sitede tarama yaptıran öteki kullanıcılar ile sistemleriniz karşılaştırıyor ve bilgisayarınızın oyun, meslek ve gündelik başvuru formu yönünden performans değerlendirmesi karşınıza çıkartılıyor.

Program kullanmadan bilgisayarım hangi oyunları kaldırır sorusuna nasıl cevap bulunur?

Eğer ‘Değil ben herhangi bir sitenin verilerime erişmesini istemiyorum’ diyorsanız, o vakit bilgisayar hangi oyunları kaldırır sorusunu manuel yöntemlerle çözmeniz gerekiyor. Bunun için donanımınızın ne olduğunu da iyi bilmeniz gerekiyor. Dilerseniz ekran kartı özelliklerinize ve öteki donanım bilgilerinize nasıl göz atabileceğinize dair hazırladığımız ‘Ekran Kartı Özelliklerine Nereden Bakılır?’ isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir Teknoekip rehberinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını taşıyan, bu ve bunun gibi çoğu yardımsever içerik ve rehberden farkında olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi / önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın 🙂

Comments
To Top