Haber

Bi’ Bitmediniz: Siber Sapıklar, Öğrenci ve Öğretmenlere 18+ Videolar İzletiyor

Bi' Bitmediniz: Siber Sapıklar, Öğrenci ve Öğretmenlere 18+ Videolar İzletiyor

Koronavirüs pandemisinin hayatımıza kattığı şeylerden bir tanesine de uzaktan eğitim oldu. Uzunca bir süredir okullarından uzaktan olan milyonlarca öğrenci, Ulusal Eğitim Bakanlığı göre oluşturulan EBA ile Zoom’u kullanarak eğitim hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Ancak yaşanan bazı gelişmeler, sapık zihniyetli kişilerin bu yayınlara dahil olarak, öğrencileri ve öğretmenleri taciz ettiklerini gözler önüne seriyor.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre siber sapıklar, öğrencilerin isimlerini kullanarak Zoom toplantılarına katılıyor, ağza alınmayacak küfürler ederek, cinsel içerikli videolar paylaşmaya başlıyorlar. Aynı bir şekilde cinsel içerikli ses paylaşımları da yapan sapıklar, öğrencilerin dinç bir eğitim almasını engellemiş oluyorlar. İşin daha da acı boyutu ise bu sapıklar, daha çok altıncı sınıf derslerine dahil oluyorlar. 

Durum CİMER’e dek gitti

Uzaktan Eğitim

Gündelik hayatımızda oldukları yetmiyormuş gibi dahası uzak eğitime bulaşmaya çalışan siber sapıklar, en fazla Bursa‘nın Nilüfer ilçesinde türemiş durumdalar. Hatta “Hasanağa” isimli bir mahalledeki okullar, sapıklar nedeniyle ders işleyemez ülkü geldi. Olayın üstesinden gelemeyen mektep yönetimleri ve veliler, durumu T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) bildirmiş durumdalar.

Veli ve öğretmenlerden gelen açıklamalara kadar siber sapıklar, Zoom görüşmelerine katılmaya başladıkları ilk zamanlarda müzik dinletiyorlarmış. Fakat özellikle de son iki haftadır işin renginin değiştiğini bildiren tanıklar, bu duruma bir lahza önce çözüm bulunmasını istiyorlar. 

Comments
To Top