Haber

Bethesda: Deathloop’ta Silahınız Sıkıştığında DualSense’in Tetikleyicisi Kilitlenecek

Bethesda: Deathloop'ta Silahınız Sıkıştığında DualSense'in Tetikleyicisi Kilitlenecek

Bethesda Softworks kıdemli içerik yöneticisi Anne Lewis, PlayStation Blog’da yeni bir yazı kaleme aldı ve PlayStation 5’in devlete ait oyun kolu olan DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerinin sunmuş olduğu imkanlardan nasıl faydalanacaklarını açıkladı.

Bethesda’nın Mayıs 2021’de PlayStation 5 ve PC için piyasaya sürülecek yeni oyunu Deathloop hakkında konuşan Lewis’in açıklamalarına kadar oyunda silahınızın tetiği bir anda takılabilecek ve bu olduğunda DualSense’in uyarlanabilir tetikleri de kilitlenecek. 

Deathloop’ta bir mayına yaklaştığınızda DualSense’in hoparlörü sizi uyaracak

PS5

Lewis’e göre Deathloop’ta duvara tırmanırken çizmelerin zemine tutunma çabasını hissedebilecek veya güvenli olmayan bir arazide ilerlerken yakınlarda bir yerde mayın olup olmadığını DualSense’in hoparlörü bir uçtan bir uca ayrım edebileceksiniz. Eğer hoparlörden kısık bir “bip” sesi duyarsanız, attığınız adımlara fazla daha artı dikkat etmeniz gerekecek.

Aktarılan bilgilere göre Deathloop’ta düşük seviye, paslı bir silah kullanırken silahınız sıkışmaya epey meyilli olacak. Oyun, bunu bir animasyon ile size bildirmeden önce DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicisi yarıya kadar kilitlenecek. Bu sayede silahı tamir etmeden ve oyunun görsel geri bildirimini beklemeden önce siper alarak ölümden kurtulabileceksiniz.

PS5

Bethesda, oyunseverlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için DualSense’in her türlü imkanından yararlanmak istiyor gibi görünüyor. Zira Anne Lewis’in açıklamalarına kadar geri bildirim sistemi silahlarla sınırlı olmayacak. Karakteriniz bir yere koşarken, çatılarda kayarken ya da bir yere tırmanırken zorlanma, sürtünme ve düşme gibi etkiler, titreşimli geri bildirim ile oyunculara yansıtılacak.

neticede Bethesda’dan Anne Lewis’in açıklamalarına tarafından Deathloop’u bir PlayStation 5’te oynama şansı bulacak olan oyunseverler, oyunu yalnızca ekran üzerinden görüntülemekle kalmayacak, avuçlarının arasındaki DualSense oyun kolunda da hissedecekler. 

Deathloop PS5 sürümü tanıtım videosu

Comments
To Top