Haber

BenQ, Dünyanın İlk Tam Kapsamlı Oyun Projektörü X1300i 4LED’i Duyurdu

BenQ, Dünyanın İlk Tam Kapsamlı Oyun Projektörü X1300i 4LED'i Duyurdu

Görüntüleme teknolojileriyle rakiplerinin önüne geçmeyi çoktan başaran BenQ, bugün düzenlediği bir etkinlikte yeni projektörünü duyurdu. “X1300i 4LED” olarak isimlendirilen bu projektör, konsol oyunları için özel olarak üretilen birincil mahsul. Bu ürünle birlikte oyuncular, oyun oynarken özgün bir deneyim yaşama imkanı bulacaklar. 

BenQ, yeni projektör makinesi için en gelişmiş teknolojilerini kullandığını söylüyor. Özgün bir optik verimliliğe sahip olan cihaz, 3000 lümen parlaklık değeri ve uzun ömürlü renk üretimiyle, renklerin doğruluk ve canlılıklarından imtiyaz vermiyor. Bu projektör, “LED Dynamic Black” isimli bir teknoloji doğru oyunlardaki ışık dalgalanmasını ve siyah seviyelerini zeki olarak belirliyor. Keza oyuncular, bu projektörle 120 Hz tazeleme oranı ve 8 ms geç kalma süresine sahip oluyorlar.

BenQ’nun oyunculara özel projektörü işte böyle görünüyor

BenQ

BenQ, yeni projektörüyle GameMaestro isimli bir teknoloji sunuyor. Bu teknoloji, en popüler oyun konsolları için özel olarak uyarlanmış ayrı oyun türleri için özel ayarlar içeriyor. Mesela bir oyuncu, bu teknoloji doğru FPS ve RPG oyunlarını otomatik olarak seçip, en iyi ayarları kullanabiliyor. Ayrıca spor oyunlarına özel olarak hazır olan bir mod da bulunuyor. Bütün bunlara ilave olarak X1300i 4LED, CinematicColor teknolojisiyle de oyunlara özel renk ve ses desteği sunuyor. 

BenQ, X1300i 4LED’in fiyatını ve erişebilirlik durumunu açıklamadı. Ancak şirket, bu projektörü kısa bir süre içerisinde oyuncularla buluşturacak. Televizyon veya monitörlere emrindeki kalmak istemeyen oyuncuların tercihi olacak projektör, tüketicileri etkilemeyi başaracak gibi görünüyor.

Comments
To Top