Haber

Beckham, FIFA 21 Sayesinde Futbolculuk Zamanlarından Daha Fazla Kazanacak

Beckham, FIFA 21 Sayesinde Futbolculuk Zamanlarından Daha Fazla Kazanacak

Futbol tarihinin en ikonik isimlerinden biri olan David Beckham, keza elde ettiği başarılar, ayrıca atmış olduğu unutulmaz goller keza de tarzı ile basmakalıp bir futbolcunun ötesine geçerek bir futbol markası haline gelmiş isimlerden biri. İngiliz futbol efsanesi, FIFA 21 ile dijital olarak da olsa yeşil sahalara geri dönmeye hazırlanıyor.

En popüler futbol oyunlarından biri olan FIFA, Ultimate Team adlı oyun modunda faal futbol yaşantısı devam eden sporcuların yanı sıra efsaneleşmiş futbolculara da “ikon” olarak yer veriyor. Oyunseverler FIFA 21’in Ultimate Team modunda halihazırda Zidane, Ronaldo(El Fenomeno), Maldini gibi futbol efsaneleriyle zaten oynayabiliyorlar ve 15 Aralık’tan itibaren listeye David Beckham da eklenecek.

David Beckham, FIFA doğruca aktif futbolculardan daha pozitif kazanacak

beckham icon

Beckham, 1998’den bu yana ilk önce bir FIFA oyununda kapak yıldızı olacak ve İngiliz haber sitesi Mirror tarafından aktarılan bilgilere göre eski yıldız futbolcu, FIFA oyunlarında kapak yıldızı olarak birçok aktif yıldız futbolcudan daha yüksek bir kazanç elde edecek.

Devlete Ait olmayan bilgilere kadar Electronic Arts, 45 yaşındaki eski futbolcuyu kapak yıldızı haline getirmek için 40 milyon sterlinlik (416 milyon 737 bin 200 TL) üç yıllık bir uzlaşma yapmış durumda. Beckham, faal futbolculuk yaşamında dahi hiçbir spor kulübü ile bu denli “kıymetli” bir anlaşmaya imza atmamıştı.

Beckham, futbolcuyken en fazla 5 yıllığına 25 milyon sterlin kazanmıştı

david beckham

Mirror’ın aktardığı bilgilere kadar EA, Beckham’a ilk ilk kez 3 yıllığına 30 milyon sterlinlik bir uzlaşma ile gitti. Ama uzlaşma, Beckham’ın talebi üzerine 40 milyon sterline gerçekleştirildi. Beckham, terbiyesizce “para için” gittiği söylenen Los Angeles Galaxy ile deha 5 yıllığına 25 milyon sterlinlik bir uzlaşma gerçekleştirmişti.

bu arada; David Beckham’ın FIFA 21’de üç öbür ikon kartı olacağını belirtelim. Beckham’ın FIFA 21’deki en iyi kartı, 92 genel reytinge sahip olacak ve 95 pas, 87 şut, 88 dripling özellikleriyle gelecek. 

()

Comments
To Top