Haber

Bebek Filler Ultrasonda Nasıl Gözükür?

Bebek Filler Ultrasonda Nasıl Gözükür?

Üzerinde yaşadığımız gezegende irili ufaklı binlerce farklı hayvan yaşıyor. Bu hayvanlar aralarında en fazla bilinen ve sevilenlerden biri ise koca kulaklı, uzun burunlu dostlarımız olan filler. Bu canlıların doğumu oldukça uzun bir süreçten sonradan gerçekleşiyor.

ABD’de bulunan Oklahoma Büyük Kasaba Hayvanat Bahçesi, yakın zamanda yeni bir bebek filin dünyaya gelişine sahne olacak. Hayvanat bahçesi yetkilileri, gebe filin ultrason görüntülerini de paylaşmayı dikkatsizlik etmedi.

Bebek filleri kim sevmez fakat?

bebek fil

Hayanat Bahçesi’nde bulunan hayvanlardan biri olan 25 yaşındaki Asya fili Asha’nın Şubat 2022’de bir bebeği olması bekleniyor. Zira bir filin hamileliği adeta 22 ay (645 gün) sürüyor. Bu yüzden bebeğin doğumuna daha var. 

Asha hemen hamileliğin 8. ayında bulunuyor. Doğacak olan yavru, Asha’nın şimdiye kadarki dördüncü yavrusu olacak. Anne ve bebek, veteriner ekiplerine göre hemen olabilecekleri kadar dinç durumda bulunuyor. Hamilelik süreci an be an takip ediliyor.

Oklahoma Kent Hayvanat Bahçesi görevlileri, gebelik sürecini ve yavru filin gelişimini de sosyal medya hesaplarından paylaşacaklarını açıkladı. Asya filleri soyu tükenme tehlikesi altındaki canlı türleri arasında bulunuyor.

Türkiye’de ilk fil doğumu 9 yıl önceydi

bebek fil

Ülkemizde doğan ilk fil, 2011 yılında İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelmişti. Begümcan ve Winner adlı fillerin yavrusu olan 110 kiloluk bebek file anketle İzmir ismi değerinde görülmüştü. İzmir bu sene 3 ton ağırlığa ulaşarak yetişkinliğe adım atmıştı.

Aşağıda yer alan videoda bebek filin ultrason görüntülerini bulabilirsiniz. Görüntülerde hemen şimdi dünyaya gelmeden önceki zamanının tadını çıkaran bu şirin canlı açık açık belirlenmiş oluyor. Bizlere de sevimli anneyi ve tesis çalışanlarını kutlamak düşüyor. 

Comments
To Top