Haber

Bazı PlayStation 5 Sahipleri, Konsollarına Harika Boyamalar Yapıyor

Bazı PlayStation 5 Sahipleri, Konsollarına Harika Boyamalar Yapıyor

Sony, PlayStation 5’in tasarımında benzersiz bir teşebbüs sergiledi. Beyaz renge ek olarak PlayStation 4 ve PlayStation 3’ün tasarımından ayrılan yeni konsol, kimileri kadar beğenilirken kimileri göre beğenilmedi. Bazı oyuncular ise konsolun tasarımını beğenirken beyaz rengi eleştirdiler. İşte o oyunseverlerden bazıları, PlayStation 5’i boyayarak kendilerine özel tasarımlar oluşturuyorlar.

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürmeden önce bir video hazırlamış ve bu oyun konsolunun bütün parçalarını sökmüştü. O dönemlerde, PlayStation 5’in ne kadar basit sökülebileceği, hatta istenildiğinde de ilk elden SSD yükseltmesi yapılabileceği, gündeme bomba gibi düşmüştü. Beyaz rengi sevmeyen veya kendi özel tasarımlarını gerçekleştirmek isteyen oyuncularsa, konsolun panellerini kolayca sökerek, yaklaşık olarak kendi sanatlarını ortaya koyuyorlar.

Spider-Man hayranı bir oyunseverden, örümcek temalı PlayStation 5

Spider-Man temalı PlayStation 5

Spider-Man hayranı olan bir oyunsever, bu tasarımı yapmaya başlamadan önce tereddütler içerisinde olduğunu fakat sonuç karşısında konsola birazcık daha hayran kaldığını ifade ediyor. Tasarıma baktığımızda ise Spider-Man hayranları için biçilmez kaftan olduğunu görüyoruz. Oysa yapılan tasarım çalışmaları bunlarla sınırlı değil. Mesela başka bir kullanıcı, DualSense’i plastik boyası ile boyamış ve netice;

DualSense özel tasarım

DualSense’in tasarımını yakından göremiyoruz oysa bu kumanda, PlayStation’la bütünleşmiş olan üçgen, kare, çember ve x gibi simgelerle bezenmiş durumda. Yani DualSense’in pürüzsüz bir yüzeyi yok. Özel tasarımın sahibi oyunsever, boyama işlemi sırasında bu kabartmaların ne hale geldiğini söylemiyor ancak DualSense’in bakır rengi, hiç de kötü görünmüyor.

PlayStation 5

Diğer bir oyunseverse sahip olduğu PlayStation 5’i, mavinin oldukça özel bir tonuna boyamış. Bu işlem de konsola fazla ayrı bir hava katmış durumda. Konsol sahibi, boyama işlemi için çok pozitif emek verdiğini, konsolun son halininse eşsiz olduğunu açıklama ediyor. Bu incelemeler, Sony’nin dikkatini çeker mi bilinmez oysa bundan paylaşımlardan sonra o kadar fazla oyunsever, PlayStation 5’ini boyamaya başlayacak gibi görünüyor.

Comments
To Top