Haber

Bazı Oyunculara Göre PlayStation 5, Uyku Moduna Alınırken Çöküyor

Bazı Oyunculara Göre PlayStation 5, Uyku Moduna Alınırken Çöküyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin dün itibarıyla satışa sunulan yeni konsolu PlayStation 5, daha ilk günden dağıtılmış sorunlarla gündeme geldi. Hatta saatler önce sizlerle paylaştığımız haberimizde, PlayStation 5’in bir yazılım sorunuyla aleyhinde karşıya olduğunu söylemiştik. Şimdiyse kullanıcılar, yeni bir sorunla daha başa çıkmaya çalışıyorlar.

Bazı oyunculardan gelen raporlara tarafından PlayStation 5, oyun oynarken kendi kendine donuyor. Bazı oyunculara göreyse konsol, uyku moduna alınırken çöküyor ve oyun askıya alınamıyor. Kullanıcıların canını sıkan sorunlarla ilgili olarak şu lahza için devlete ait bir izah etme yapılmadı.

PlayStation 5

Bir Takım Reddit kullanıcılarına tarafından bu sorunun temel nedeni, USB portları ve LAN kablosunun batmış olması. Kimi oyuncular, bu kabloları çıkardıktan daha sonra sorun yaşamadıklarını söylerken kimi oyunculara kadar de bu yöntem, herhangi bir işe yaramıyor. İşin daha da garip yanı ise bazı oyuncuların, ilk yazılım güncellemesinden önce bu sorunları yaşarken, güncelleme ardından bir sorun yaşanmadığı yönünde.

Aslına bakacak olursak, ilk parti konsollarda bu nesil problemler yaşanması herzamanki bir koşul. Keza Xbox Series X keza de PlayStation 5’in ilk sahipleri öbür öbür sorunlar rapor etmesi de bunun bir göstergesi. Ama Sony ya da Microsoft’un bu sorunlarla ilgili ne dek çevik davranacağı, şu an için bilinmiyor

Comments
To Top