Haber

Bazı Oyunculara Göre Cyberpunk 2077, Düzeltmekle Bitmeyecek Hatalarla Dolu

Bazı Oyunculara Göre Cyberpunk 2077, Düzeltmekle Bitmeyecek Hatalarla Dolu

Son yılların azami konuşulan ve beklenti oluşturan oyunları arasında yer alan Cyberpunk 2077, dün gece itibarıyla oyunseverlerin beğenisine sunuldu oyun piyasaya sürülür sürülmez ilk rekorunu kırdı. Peki Cyberpunk 2077 doğrusu piyasaya sürülmeye hazırlanmış bir oyun muydu? Bu konuda ayrı görüşlerin olduğunu bildirmek mümkün.

Twitter, Reddit gibi sosyal platformlarda oyunla ilgili görüşlerini dile getiren oyunseverler, Cyberpunk 2077’de böylece fazla kusur olduğunu açıklama ediyorlar. Bir PC Gamer yazarı olan Chris Livingston, oyunun bir noktasında bütün otomobillerin yol kenarındaki barikata çarptığını açıklama etti ve hatayı belirten bir video paylaştı.

Cyberpunk 2077’deki bazı hataları belirten video

Bir başka hataya tarafından klavyedeki ses açma/kısma tekerleği döndürüldüğünde kişilik de titreyen bir şekilde yukarı/aşağıda bakmaya başlıyor. Ayrıca bazı Reddit kullanıcıları, oyundaki ilk asıl görevin sonunda oyunun amaç noktaya ulaşıldığını algılayamadığını, böylece de görevin tamamlanamadığını bildirdiler. Bu, oyunun komut dosyalarında bir sorun olduğuna dikkat çekici.

Tekrar Reddit kullanıcılarının aktardığı bilgilere göre Cyberpunk 2077, grafik ve performans açısından da oyuncularla buluşmaya pek de hazır değilmiş. Zira paylaşımlara tarafından özellikle Xbox One ve standart PS4’te oyun, fazla ciddi FPS düşüşleri yaşıyor. SinOfSloth adlı kullanıcıya göre orijinal PS4’te oyun, GTA 4 ile karşılaştırılabilecek dokulara sahip. NPC’ler ise PS2 ile karşılaştırılabilecek seviyede. 

Cyberpunk 2077’nin mobil oyunları aratmayan grafiklerinden bir ekran görüntüsü

cyberpunk 2077

Tekrar Chris Livingston tarafından aktarılan bir başka hataya kadar Pick Up görevinin sonunda Jackie ile konuşulması gerektiği halde kapıdaki emniyet, oyuncunun geçmesine müsade vermiyor ve Jackie, oradan geçip giderek kayboluyor. neticede da görevi tamamlayamıyorsunuz.

Cyberpunk 2077’de maksimum karşılaşılan hatalardan biri de dokuların veya nesnelerin geç yüklenmesi. Bir Takım nesneler o kadar geç yükleniyor ki NPC’ler veya doğrudan yönettiğiniz kişilik, nesnelerin içinden geçip gidebiliyor. Bazı ise boş yolda bir şeylere çarpmak veya takılmak muhtemel oluyor.

Cyberpunk 2077’nin farklı platformlardaki performans ve grafiklerini karşılaştıran video

Aslına bakacak olursak bu sorunlardan bazılarından oyunun geliştiricisi olan CD Project Red’in de haberi bulunuyordu. bu nedenle stüdyo, oyunu daha erişime açmadan konsol sürümüne ön yüklü, PC sürümüne ise güncelleme olarak bir hata ayarlama yaması yayınladı. Oysa görünürde Cyberpunk 2077’deki hataları gidermek öyle da kolay olmayacak.

Comments
To Top