Haber

Bazı iPhone 12 Kullanıcıları, Bildirimler ve Mesajlarda Sorun Yaşadığını Belirtti

Bazı iPhone 12 Kullanıcıları, Bildirimler ve Mesajlarda Sorun Yaşadığını Belirtti

Apple’ın geçtiğimiz ekim ayında tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone ve iPhone 12 Pro, kullanıcılardan yoğun bir taleple karşılaşmıştı. Ama bu kullanıcılardan bazıları, cihazlarındaki bir sorundan şikâyet etmeye başladı.

Bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro kullanıcıları, arkadaşlarının mesajlarının gelmemesinden ya da grup sohbetlerinde mesajlarından kaybolmasından şikâyet etti. Bir Takım kullanıcılar ise mesaj geldiğinde bildirim gelmemesinden şikâyetçi oldu.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’dan mesaj ve bildirim şikâyetleri

iphone 12 pro, iphone 12 pro ön, iphone 12 pro arka

Şu lahza kullanıcıların sorunlarının nedenini tespit etmek ise bir hayli zorlama. Ortaya çıkan bu sorunlar, keza bir takım iOS 14.1 keza de bazı iOS 14.2 kullanıcıları tarafından dile getiriliyor. Eski iPhone kullanan kullanıcıların bu sorundan etkilenip etkilenmediği bilinmiyor. Hem kullanıcılardan bazıları Android akıllı telefonlardan gönderilen mesajları alamadığını bazıları ise grup sohbetlerindeki mesajları göremediğini dile getiriyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir takım kullanıcılar gelen mesajlar için bildirim almadıklarını ifade ettiler. ABD’deki telekom şirketlerinden bir parça başına olan Verizon’ı kullanan iPhone 12 sahipleri, Verizon Message+ uygulaması indirerek sorunu çözse de bu çözüm, bütün kullanıcılar için etkili olmadı. Bazı kullanıcılar ise cihazlarının ağ ayarlarını sıfırlayarak bu sorunu çözebildi.

Bir öteki iPhone 12 kullanıcısı ise SMS konusunda yok ama iMessage‘da sorun yaşadığını açıklama etti. Kullanıcı, iOS 14.2’ye güncelleyen iPhone XR kullanan annesine attığı mesajın gitmediğini söyledi. Bunun yazılımsal bir problem olduğu ve Apple’ın iOS 14.3 güncellemesiyle bu sorunu çözeceği varsayım ediliyor. Peki, siz cihazlarınızı iOS 14.1 ya da iOS 14.2’ye güncellediyseniz bu nesil sorunlarla karşılaştınız mı?

Comments
To Top