Haber

Battlefield 6, 2021 Sonbaharda Yeni Nesil Özellikleriyle Birlikte Gelecek

Battlefield 6, 2021 Sonbaharda Yeni Nesil Özellikleriyle Birlikte Gelecek

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından biri olan Electronic Arts (EA), dün gece gerçekleştirdiği finansal koşul toplantısı sırasında gelecek sene yayınlanacak Battlefield 6 hakkında birkaç ‘detaylar veri’ paylaştı. Yapılan açıklamalara göre DICE’ın yeni Battlefield oyunu, 2021 Sonbahar’da oyuncularla buluşacak.

EA, konuyla ilgili direktifler esnasında DICE’ın “marka(Battlefield) için hakiki bir yeni cins vizyona” sahip olduğunu açıklama etse de oyunun hangi platformlarda yayınlanacağını açıklamadı. Battlefield 6, yeni tür ile eski nesilin kesiştiği “bir çapraz platform oyunu” olabileceği gibi yalnızca PlayStation 5, Xbox Series X ve PC’de yayınlanan bir yeni tür oyun da olabilir.

battlefield 6

“DICE, daha önce görünmeyen ölçekte yeni bir Battlefield oyunu geliştiriyor.” ifadelerini kullanan EA, “Yeni tür konsollardaki teknik gelişmeler, ekibin marka(Battlefield) için hakiki bir yeni nesil vizyon sunmasını olası kılıyor. Şirket içi uygulamalı oyun testleri devam ediyor ve takım, oyun için genelde olumlu geri dönüşler alıyor.” biçiminde konuştu.

Ne yazık oysa EA’in Battlefield 6 hakkındaki açıklamaları bunlarla sınırlı. yine de şirketin açıklamalarında teknik geliştirmelere ve “yeni nesil” ifadesine odaklanması, Battlefield 6’nın serinin önceki oyunlarına kıyasla yeni mekanikler ve daha iyi bir oyun deneyimi sunacağına dair beklentileri artırmaya yetiyor.

Beklentiler, EA’in 2021 birincil çeyrekte yeni Battlefield 6’nın lansmanını gerçekleştirmesi ve hangi platformlarda çıkış yapacağını duyuracağı yönünde. giderken; yeni cins konsollardan Xbox Series X ve Series S’in 10 Kasım’da, PlayStation 5’in ise 12 Kasım’da (Türkiye ve dünya genelinde 19 Kasım’da) çıkış yapacağını hatırlatalım.

Comments
To Top