Haber

Başkan Donald Trump aleyhindeki görevden alma davası nasıl izlenir

Başkan Donald Trump aleyhindeki görevden alma davası nasıl izlenir

Kongre, 13 Ocak’ta, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na yapılan mafya saldırısını kışkırtmasına dayanarak, Başkan Donald Trump’ın görevden alınmasıyla ilgili işlemleri başlatacak.

Salı gecesi yayınlanan resmi görevden alma makaleleri, cumhurbaşkanını kalabalığa yaptığı yorumların yanı sıra Gürcistan’daki seçim görevlilerine değişim yerine getirmek isteyen önceki çağrılara dayanarak “ayaklanmayı kışkırtmakla” suçluyor. Devletin tercih sonuçları.

Makaleler, “Demokratik sistemin bütünlüğünü tehdit etti, iktidarın barışçıl geçişine müdahale etti ve eşitsiz bir hükümetin kolunu tehlikeye attı” bahis ediliyor. “Bu Vesile Ile Başkan olarak güvenine ihanet etti ve Birleşmiş Devletler halkının açık bir şekilde yaralanmasına neden oldu.”

Ulusal muhafız birlikleri, işlemleri aksatabilecek her türlü saldırıya karşı korumak için Capitol binasına konuşlandırıldı.

Suçlama ne süre başlıyor?

Temsilciler Meclisi, makaleler üzerinde tartışmanın ardından oylama yapılmasını içerecek olan duruşmalara 09:00 ET’de başladı. Makaleler Meclis göre onaylanırsa, kaldırılma için oylama gerçekleştirmek üzere Senato’ya gönderilecek; bu oylama henüz planlanmadı.

Görevden alma işlemlerini nasıl izleyebilirim?

C-Span’da yargılamanın canlı bir akışı var. CNN hem, CNN.com’da bulunacak olan ağız dalaşı ve oylamanın kapsamı için ödeme duvarını kaldırma sözü verdi.

Görevden alma davasından kim sorumluluk sahibi?

Meclis Başkanı Nancy Pelosi, dokuz Demokratik Meclis üyesini itham müdürü olarak atadı. Baş idareci, Vekil Diana DeGette (D-CO), Temsilci David Cicilline (D-RI), Vekil Joaquin Castro (D-TX), Delege Eric kadar desteklenen Temsilci Jamie Raskin (D-MD) olacaktır. Swalwell (D-CA), Delege Ted Lieu (D-CA), Delege Stacey Plaskett (D-USVI), Vekil Madeleine Dean (D-PA) ve Vekil Joe Neguse (D-CO).

Comments
To Top