Haber

Bandsintown, hayranlarına ayda 25 özel konser veren aylık abonelik hizmetini başlattı

Bandsintown, hayranlarına ayda 25 özel konser veren aylık abonelik hizmetini başlattı

Hakiki bir konsere bulunma Amerika Birleşmiş Devletleri’nde hâlâ iyi bir fikir değil, bu nedenle Bandsintown, bir dizi özel şovu aracısız olarak müşterilerin evlerine aktaracak aylık bir abonelik hizmeti başlatıyor.

Şirkete kadar Bandsintown Plus adı bahşedilen aylık 10 dolarlık hizmet, ayda 25 ağırlama için ödeme yapıyor. Gösterileri oynamak için imzalanan sanatçılar aralarında Phoebe Bridgers, Tycho, Flying Lotus, Soccer Mommy, Chromeo ve Little Dragon sayılabilir. Şirkete tarafından müşteriler, “sanatçılarla cana yakın sohbetler” ve öteki platformlardaki performanslara erişim gibi ilave avantajlar da alacak. İlk gösteri bu ay başlıyor ve sanatçılar Ocak ve Şubat ayları aralarında planlanıyor.

Bandsintown’un yönetici ortağı Fabrice Sergent, The Verge’ye verdiği demeçte, müzisyenlerin her performans için değişmez bir ücret alacaklarını söyledi. Sanatçılardan bazılarına New York, Los Angeles ve Nashville gibi şehirlerde stüdyo erişimi sağlanır ve kayıtlı bir artist grubuna hayranların katılabileceği canlı soru-cevap oturumları için bir ev sahibi sağlanır.

“Hakiki hayranların daha önce canlı müzik izleyen insanları görmediğimiz yerlerden canlı yayın izlediğini gördük. ”

Gösteriler Bandsintown’a özel olsa da sanatçılar o kadar değil. Sergent, Bandsintown kullanıcılarında bir büyüme yaşarken (pandemiden önce, insanların yüzde 30’undan daha azı canlı yayınları izledi, ama bu rakam Ekim 2020’ye dek yüzde 75’in birazcık altına çıktı), fazla daha büyük kitlelere sahip başka platformlar olduğunu anlıyor. Bandsintown’u öteki akarsulara tamamlayıcı olarak ve geri döndüklerinde canlı performanslar olarak görüyor. Pandemi, çevrimiçi canlı müzik izlemeye istekli bir herif kitlesi olduğunu kanıtlamaya tezgâhtar oldu ve bu da aylık abonelik teklifini teşvik etti.

“Hakiki şu ama, hayranların sahip olduğumuz yerlerden canlı akışları izlediğini gördük. Daha önce canlı müzik izleyen insanları hiç görmemiştim, ”dedi Sergent.

Bandsintown hemen 60 milyon belirtilen kullanıcıya sahiptir. Sergent, hizmeti ayda kaç kişinin kullandığını ya da sitede ne kadar kaldıklarını söylemeyi reddetti. Sergent, bu ölçümler hakkında daha artı bilgi ileriki bir tarihte gelecek. hemen odak noktası, şimdi yalnızca ABD’ye özel olan abonelik hizmetini oluşturmaktır, ancak şirket yakında bunu milletlerarası bölgelere genişletmeyi umuyor.

Abonelik teklifini oluşturmak, özel sanatkâr ürünlerini satmanın daha iyi yollarını bulmak da dahil edinmek üzere insanları kaydolmaya cesaretlendirmek için teşvikler bulmayı da içerir. Maksat, malların yerel olarak hizmete entegre edilmesidir. Sergent, Bandsintown’ın ekiplerinin sanatçıları desteklemenin yollarını bulmak istediğini, oysa şirketin aynı zamanda patlama eğilimi göstermeye ve bunu pandeminin sona ermesinden çok daha sonra var olan bir gelir akışına dönüştürmeye çalıştığını söyledi.

“Pandeminin ötesinde kalacak ve yüz yüze bir gösteri için bedava olacak yeni bir şeye kapıları açıyoruz.”

Comments
To Top