Haber

Avustralya’da Rüya Gibi İş Teklifi: 50 Saat Boyunca PS5 Oynayanlara 1000 Dolar ve PS5 Hediye

Avustralya'da Rüya Gibi İş Teklifi: 50 Saat Boyunca PS5 Oynayanlara 1000 Dolar ve PS5 Hediye

Avustralya’nın popüler teknoloji sitelerinden bir tanesi olan “WhistleOut“, oyunseverlerin sıraya dizileceği bir iş ilanı açtı. İnternet sitesi bu iş ilanı dahilinde, kısa bir zaman önce piyasaya sürülen PlayStation 5’i oynayacak ve deneyimlerini aktaracak çalışanlar arıyor. Dahası bu meslek karşılığında oyunseverlere, 1.000 dolar (yaklaşık 7.700 TL) ödeme yapılacak.

İş ilanının başvuru şartları arasında, PlayStation 5’e sahip elde etmek gibi bir madde değil. Yani bir oyunsever, bu meslek ilanına başvururken PlayStation 5’inin olup olmadığını düşünmeyecek. WhistleOut, işe alınacak oyuncuya diskli PlayStation 5 verileceğini, herhangi bir vergi istek edilmeyeceğini belirtiyor. Böylelikle işe alınan oyuncu, 1.000 doların yanında diğer taraftan PlayStation 5 sahibi olacak.

Teklif tatlı görünse de ciddi bir güçlük var

PlayStation 5

WhistleOut, 1.000 dolar karşılığında oyunculardan, 50 saat boyunca sürekli bir şekilde PlayStation 5 kullanmasını istiyor. İşe alınan kişi, bir yana PlayStation 5 oynarken öteki yandan da evvelden belirtilen olan sorulara yanıt verecek açıklamalarda bulunup, şahsi düşüncelerini beyan etmiş olacak. Bu sorular aralarında eski konsollarla PlayStation 5 arasındaki farklar ile konsolun genel performansı gibi şeyler bulunuyor. Ayrıca istenildiği takdirde, WhistleOut’un YouTube kanalı üzerinden canlı yayın da yapılabilecek.

PlayStation 5, 4K çözünürlük ile tam uyumlu geliştirilmiş bir konsol. Bu bağlamda iş ilanına başvuracak oyuncuların, 4K çözünürlüğe sahip olan bir televizyona sahip olmaları gerekiyor. Keza yüksek seri internet bağlantısı da bu meslek ilanı için sunulan şartlar aralarında yer alıyor. Türkiye’de böyle şeyler göremiyor olsak da dünyanın farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinde bu nesil araştırmalar yürütülmesi, o ülkelerdeki oyuncuların yüzünü güldürmeye yeter gibi görünüyor. Aynı meslek teklifi Türkiye’de olsa, öyle fazla oyunsever para gönülsüzce yalnızca PlayStation 5 karşılığında bu işi yapar gibi. Ne dersiniz? 🙂

Comments
To Top