Haber

Asus’un yeni Chromebook CX9’u askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor

Asus’un yeni Chromebook CX9'u askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor

Asus’un yeni Chromebook CX9’u, profesyoneller için tasarlanmış bir Chromebook’un güç merkezidir. Fiyatlandırma hala açıklanacak, fakat Kuzey Amerika’ya Q2 2021’de geliyor.

Asus’a kadar Chromebook CX9, 11. Tür Intel Core i7 işlemciye dek destekleniyor. Bu, bir Chromebook’ta görülmesi alışılmadık bir işlemci – öğrenciler ve daha basmakalıp Chromebook müşterileri çoğunlukla bir Core i3’ten fazlasına gereklilik duymazlar – fakat deneyimli kullanıcılar için en iyi seçenektir.

bununla beraber bu gücü oldukça yalnızca 0,63 inç kalınlığında (16 mm) ve 2,2 pound olan taşınabilir bir kasa. Ve Asus, dayanıklılık konusunda EKSEN-STD-810H ABD askeri standartlarını karşıladığını söylüyor, bu yüzden onu hırpalamakta sorun yaşamazsınız.

Ilave olarak, yeni Chromebook Wi-Fi 6’yı destekler ve Harman Kardon sertifikalı çift hoparlör içerir. Asus, yeni Thunderbolt 4 standardı ve HDMI çıkışları dahil almak üzere “G / Ç temas noktaları ile yüklendiğini” söylüyor. Ayrıca Google’ın Chromebook’lar için özel olarak planlanmış güvenlik çipi olan Titan C güvenliğini sunar.

Asus hem 11. Tür Intel işlemcilere sahip alıcı odaklı iki Chromebook olan Chromebook Flip CX5 ve C536’yı da tanıttı. Bu modeller Q1’de geliyor.

Comments
To Top