Haber

Asus, Zephyrus G14 ve G15’i en son AMD ve Nvidia çipleriyle güncelliyor

Asus, Zephyrus G14 ve G15'i en son AMD ve Nvidia çipleriyle güncelliyor

ROG Zephyrus G14, kısmen olağanüstü Ryzen 9 4900HS işlemcisi baştan sona 2020’de gördüğümüz en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir. Asus, Zephyrus G14’ü (pozitif büyük kardeşi Zephyrus G15) AMD ve Nvidia’nın en son yongaları ile güncelledi.

Çip yükseltmelerine ek olarak, her iki model de yeni görünüm seçeneklerine sahip. G14 derhal 144Hz panel ile birlikte geliyor. Asus’un bütün DCI-P3 renk gamını kapsadığını söylediği 2K 120Hz modeli de var. G15, yüzde 100 DCIP-3 kapsama alanına sahip 165Hz QHD ekrana sahip.

Asus, Anime Matrix’e (G14’ün kapağını kaplayan LED ışık ızgarası) yeni animasyonlar da ekledi. Bundan Böyle ekranda yaşayabilen ve sizinle etkileşim kurabilen sanal bir evcil hayvan var. Kulağa fazla hoş geliyor (ve aynı zamanda izleyiciler için potansiyel olarak ilginç görünüyor).

G15 birazcık yeniden tasarlandı. G14’ün, soğutmayı iyileştirmek (ve daha aşağı çerçevenin bir kısmını uygun bir şekilde gizlemek) için klavye desteğini yerden hafifçe kaldıran ErgoLift menteşesine servet kaldı. bununla beraber selefinden daha büyük bir dokunmatik yüzeye sahip – belirlenmiş edinmek gerekirse yüzde 20 daha büyük. Asus keza ek bir mikrofon ekledi (iki tane vardı ve şu anda üç tane var).

Eclipse Grey rengindeki Zephyrus G15 açılı, sağa doğru açılı. Ekran ROG logosunu gösteriyor. Burada” tutulma grisi “var. Image: Asus

Her iki model de daha büyük 90 Wh pillere sahip (ve G14’ün batarya ömrü zaten epeyce iyiydi). Asus, G15’ten 10 saatin üzerinde bir çok miktar alacağınızı söylüyor. Her ikisi de yepyeni Dolby Atmos yazılımı ve iki yönlü yapay zeka şamata engelleme özellikli gelişmiş hoparlörlere sahiptir. gerçi görülecek web kamerası değil.

G14 ve G15 2021’in 1. çeyreğinde satışa sunulacak. Asus hemen şimdi fiyatlandırmanın değişip değişmeyeceğini açıklamadı. Mevcut modeller 1.049 $ ‘dan başlıyor.

Comments
To Top