Haber

Asus ROG’nin 2021 serisi ilk dönüştürülebilir oyun dizüstü bilgisayarını (ISH) içerir

Asus ROG’nin 2021 serisi ilk dönüştürülebilir oyun dizüstü bilgisayarını (ISH) içerir

Asus Republic of Gamers (ROG), 2021 için farklı alanlara yönlendirilmiş, eklektik ve fazla havalı görünen yeni oyun dizüstü bilgisayar serisini açıkladı. Öne meydana çıkan ve hem çok heyecanlandığım keza de kafam karıştığım ürün ROG. Sızıntı X13. Bu, şirketin birincil 2’si 1 arada dönüştürülebilir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Dürüst – 2’si 1 arada dizüstü oyun bilgisayarı. Bunu her gün görmüyorsun. Bundan Başka, adından da anlamış olabileceğiniz gibi, X13 13 inçlik dönüştürülebilir bir dizüstü oyun bilgisayarıdır.

Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, X13 tipik oyun sisteminize benzemiyor. Birinin sınıfta ya da toplantıda kırbaçlandığını görünce şaşırmayacağım türden bir şeydi. Taşınabilirlik burada bir tema: Asus, bir şarjla 10 saate kadar video oynatma alacağınızı ve 100 watt USB-C sorumluluk cihazının 30 dakikada yüzde 50 performans gösterdiğini söylüyor. 120Hz FHD dokunmatik ekran ya da 3840 x 2400 dokunmatik ekran arasında tercih yapabilirsiniz. Her iki durumda da, çoklu tayin için ekstra dikey alanla 16:10 en boy oranı elde edersiniz.

Bütün bunlar kulağa yeterince güzel geliyor, oysa işlerin kafa karıştırıcı olduğu iç kısımlar. Flow X13, yeni Ryzen 5000 mobil serisinin amiral gemilerinden biri olan AMD’nin Ryzen 9 5980HS’si içerir.

Bunun epeyce enerjik bir GPU ile eşleştirilmesi gerektiğini düşünürdünüz, ama bunun yerine Asus, 5980HS’nin gücünü nafile harcayan antre seviyesi GeForce GTX 1650’yi tercih etti. Aynı kombinasyonlar daha önce denendi: Verge yazarı Cameron Faulkner’ın, hüsran yaratan sonuçlar için GTX 1650’yi bir H serisi işlemciyle eşleştirmeye çalışan Lenovo’nun IdeaPad Gaming 3 incelemesine bir göz atın.

Derhal, ara sıra bazı fotoğrafları aranje etmek için kullanılabilen sıradan bir egzersiz dizüstü bilgisayarı için bu kombinasyon fazla rasyonel. Ama X13’ü inanılmaz kare hızları bekliyorsanız, düş kırıklığına uğrayabilirsiniz. (Kesinlikle, her iki şekilde de bir tavsiyede bulunmadan önce o şey üzerinde oyunları kendim çalıştırmam gerekecek.)

Asus’un bunu aşmaya çalışmasının yolu, Flow X13’ü adlı harici bir GPU ile bir araya getirmek. ROG XG Mobile. Bu, Nvidia GeForce RTX 3080 grafiklerini içerebilir ve Asus, X13’e masaüstü oyun performansı sunacağını söylüyor. aynı zamanda bir zorlama adaptörü görevi görür. Yeterince adil. Oysa X13 ve XG Mobile paketiyle, 2.999,99 $ ‘lık bir fiyata bakıyorsunuz. Yeesh.

Flow X13 ve XG Mobile için hemen Asus mağazasında ön sipariş verebilirsiniz.

XG Mobile sola açılı. Çok havalı göründüğünü itiraf etmeliyim.Bu, iki ekrana sahip olan ROG Zephyrus Duo 15’in yenilenmesidir – sıradan ekran (15.6 inç, 4K, 120Hz panel veya 300Hz FHD panel) ve ScreenPad Plus (içine oturmuş 14.1 inç dokunmatik ekran). klavye desteğinin üstteki yarısı – 3840 x 1100 ya da 1920 x 550 çözünürlüğü seçin).

Biçim faktörü teoride, üstteki ekranda bir Spotify çalma listesi ya da alt ekranda Discord sohbeti ile bir oyun çalıştırabileceğiniz anlamına kazanç, ama önceki Zephyrus Duo 15 ile deneyimim şu ancak kilometreniz oyuna kadar değişir. Ola Ki de daha umut verici olan şey, Asus’un çift ekranlı kurulum için içeriği özelleştirmek üzere oyun geliştiricileri ve Adobe gibi şirketlerle birlikte çalıştığını söylemesidir.

Asus Zephyrus Duo 15 SE sola açılı. Birincil ekran ROG logosunu görüntüler. ScreenPad Plus Asus'un ana ekranını görüntüler. RGB klavye aydınlatılır. Dokunmatik yüzey bir LED sayısal tuş takımı görüntüler. Şu güzelliğe bakın. Dokunmatik yüzey bir sayısal tuş takımı bile olur. Resim: Asus

Başlıca güncelleme, yeni Duo 15’in sekiz çekirdekli AMD Ryzen 9 5900HX ve Nvidia GeForce RTX 3080 GPU ile gelmesidir.

(Evet, Flow X13 paketinden daha ucuz.)

Son olarak, espor tarafına iki büyük ekleme var: Strix Scar 15 ve Strix Scar 17. Her iki modelde de optik-mekanik klavye var, bir Scar modelinde görünen birincil kişi. Keza daha yüksek bir ekran / karoser oranı (yüzde 85’e kadar), daha büyük bir batarya, güncellenmiş bir soğutma sistemi, Type-C çok miktar desteği ve Dolby Atmos teknolojisine sahip dörtlü hoparlör elde ettiler. Scar 17 artık bir dizüstü bilgisayarda alabileceğiniz en seri ekran olan 360Hz panel seçeneği sunuyor. Her iki model de bir Ryzen 9 5900HX ve bir GeForce RTX 3080’e kadar yeni Ryzen ve Nvidia yongaları içeriyor.

RGB klavye aydınlatmalı yukarıdan görülen Asus ROG Strix Scar 17. Ekran görüntülenir. mor bir arka plan üzerinde ROG logosu. Anahtar başına RGB aydınlatmasını denetleme edin. Image: Asus

Strix Scar 15 ve Strix Scar 17, 2021’in 1. çeyreğinde Kuzey Amerika’ya geliyor.

Asus keza Strix G15 ve Strix 17’yi, düşük anahtar Strix 17 modellerini de duyurdu. t ciddi oyunculara destek olur.

G15, 2021’in 1. çeyreğinde Kuzey Amerika’ya geliyor; G17 1.799,99 $ karşılığında ön sipariş için hazır.

Bu modeller, AMD’nin Ryzen 5000 işlemcilerini piyasaya sürmesi ve Nvidia’nın RTX 3000 GPU’larını piyasaya sürmesinin ardındaki bugün duyurulan büyük bir oyun dizüstü bilgisayar dalgasına katılıyor. Razer, Gigabyte, Acer ve daha fazlası yeni modelleri açıkladı.

.

Comments
To Top