Haber

ASUS, Intel Iris Xe Ekran Kartlı Yeni Nesil ExpertBook B9 Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu

ASUS, Intel Iris Xe Ekran Kartlı Yeni Nesil ExpertBook B9 Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu

En büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olan ASUS, günümüzde yalnızca oyunculara yok, iş insanlarına da hitap etmeye devam ediyor. Şirketin meslek insanlarına yönelik tasarladığı dizüstü bilgisayarları, ince ve hafif yapılarına karşın kullanıcısını hiçbir şekilde güya yolda bırakmayacak donanıma konut sahipliği yapıyor.

ASUS, bugün bu bilgisayarlarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, ExpertBook B9 isimli yeni tür dizüstü bilgisayarını tanıttı. Bir önceki neslin üstüne inşa edilen yeni dizüstü bilgisayar, dünyanın en hafif 14 inç iş dizüstü bilgisayarı unvanını da çoktan kazandı. Gelin, ASUS yeni bilgisayarında kullanıcılarına neler sunuyor bakalım.

Yeni tür ASUS ExpertBook B9:

asus expertbook b9

ASUS’un yeni cins dizüstü bilgisayarı ExpertBook B9, Intel’in 11. tür işlemcilerine ve şirketin yeni yüksek performanslı ekran kartı Iris Xe’ye ev sahipliği yapıyor. Bu kurulumla birlikte bilgisayar hem işlem hızında geride kalmıyor, ayrıca de fiyat konusunda sırık noktalara tırmanmıyor.

asus expertbook b9

Yalnızca 997 gram ağırlığındaki 14 inçlik ExpertBook B9, 4.266 MHz’lik 32 GB LPDDR4x RAM ve çift 2 TB SSD’leriyle iş bilgisayarı olmanın hakkını veriyor. Bilgisayarda Intel WiFi 6 ve Thunderbolt 4 desteği de bulunuyor. 14,9 milimetre kalınlığa sahip ExpertBook B9’un gücüyse 66 Wh’lık bataryayla sağlanıyor.

Bilgisayarın özellikleri yalnızca ekipman özellikleriyle de sınırlı kalmıyor. ASUS ExpertBook B9’un 14 inçlik ekranı fazlasıyla ince bir kenarlığa sahip. Çerçevenin üzerinde yer alan kameraysa hem kızılötesi kamera hem de yakın olma sensörüne sahip. Bu da kullanıcıların yüz tarama özelliğiyle bilgisayarlarını en kısa sürede açmalarını sağlıyor.

Comments
To Top